День великомученика Пантелеймона: що можна, а чого не варто робити цього дня
27 липня в церковному календарі – день пам’яті святого великомученика Пантелеймона. Він вважається покровителем лікарів, хворих та військових
Великомученик Пантелеймон народився в Нікомедії, на території сучасної Туреччини, 275 року. Цікаво, що при народженні його ім'я було Пантолеон, що означає "лев у всьому", а ім'я Пантелеймон, тобто "всемилостивий", він отримав після хрещення.
Своє життя великомученик присвятив хворим, убогим і жебракам. Він лікував їх безоплатно, зцілюючи ім'ям Ісуса Христа. Але заздрісники донесли на нього імператору Максиміану, який наказав схопити його.
Пантелеймона засудили до тортур і страти, але навіть після цього він залишився непохитним у своїй вірі. Зрештою його стратили 27 липня 305 року.
Що не можна робити цього дня
Сьогодні церква виступає проти помсти, наклепів і пліток. В жодному разі нікому не можна відмовляти в допомозі, оскільки Пантелеймон завжди допомагав людям. Також забороняється працювати в полі та на городі.
Що варто зробити сьогодні
Святому Пантелеймону завжди молилися про зцілення і здоров'я. Особливо просять допомоги в лікуванні очей та душевних хвороб. Великомученик вважається покровителем усіх лікарів та військових, тож варто піти в храм і поставити свічку за їхнє здоров'я.
Народні прикмети
Здавна люди вірили, що:
- мурахи ховаються в мурашнику - чекай дощу;
- на дубі багато жолудів - чекайте на великий урожай;
- стрибають коники - до сухої і теплої погоди;
- капуста рано почала лягати в качани - осінь буде холодною.
Нагадаємо, 26 липня віряни за церковним календарем вшановують пам'ять святого мученика Єрмолая.
- Актуальне
- Важливе