
Вулиці, парки та пам’ятки: що поєднує Кобзаря з Білою Церквою
Тарас Шевченко – символ України, видатний письменник, драматург і художник, якого, як виявляється, чимало речей пов’язують з Білою Церквою
На фейсбук-сторінці "Біла Церква ретроспективна" оприлюднили цікаві факти про місто, які пов’язані з Кобзарем.
Зокрема, у Білій Церкві є вулиця Шевченка, яка раніше називалася Смоляна. Рішення про її перейменування було ухвалене ще 11 березня 1918 року Білоцерківською міською думою. Це одна з найдавніших вулиць міста. Цікаво, що вулиця Кобзаря, яка колись мала назву "Шевченка (на Заріччі)", була перейменована у квітні 1959 року.
Фото: Візіком
У центрі Білої Церкви розташований добре відомий парк культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка. Його основу заклав давній сквер, який до 2003 року носив ім’я комуніста Петровського. За часів мерства Савчука забудовники планували перенести до парку пам’ятник Шевченку, а однойменну площу – забудувати.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Також у місті є площа Тараса Шевченка, де встановлено пам’ятник поету. Площу утворили у березні 1961 року до 100-річчя з дня його смерті. Проте сам пам’ятник з’явився лише через 30 років. Його автор – Олександр Ковальов. Спочатку скульптура мала стояти на будівлі Київської опери, але через значну вагу її передали Білій Церкві, а для опери створили полегшену копію.
Крім того, ім’я Шевченка носить школа №3, на фасаді якої є барельєф Кобзаря в профіль. Ще один барельєф розташований на воротах дендропарку "Олександрія". За багатьма свідченнями, сам поет відвідував цей парк у 1840-х роках.
Фото: Еспресо: Біла Церква
У Білій Церкві також є пам’ятна дошка на будівлі Старої пошти. Вважається, що Шевченко як член Археографічної комісії відвідував цей об’єкт. Дехто ставить це під сумнів, проте документальних доказів того, що поштова станція в середині XIX століття не функціонувала, немає.
"З точки зору логіки проживати він міг на іншій поштовій станції по вул. Київській, але комісія відправляла свої матеріали не лише у сторону Києва. Сподіваємось знайдені документи розіб'ють аргументи ласих до забудови території Старої Пошти", - йдеться в дописі.
Раніше у місті також були об'єкти, названі на честь Тараса Шевченка. Зокрема, кінотеатр у стилі неоампір, який знесли у 1970-х роках. На його місці нині стоїть житловий будинок на Олександрійському бульварі, 97. Театр ім. Шевченка, що до 1920 року мав назву "Палас", згодом став сучасним театром ім. Саксаганського. Також у місті діяв павільйон артілі індивідуального пошиття, який зараз перетворився на ательє на вулиці Небесної Сотні.
- Вшанування пам'яті Тараса Шевченка: у Білій Церкві відбувся урочистий захід.
- Актуальне
- Важливе

