
У нас немає нічого, крім пам'яті, - членкиня ГО "Небесні янголи" про важливість вшанування полеглих героїв
Дружина загиблого воїна Тетяна Смогоржевська висловила у інтерв'ю своє ставлення до байдужості частини містян під час хвилини мовчання
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Тетяна Смогоржевська наголосила, що проходити повз і не зупинятися в цей момент – це вияв неповаги та невдячності до тих, хто віддав життя за Україну.
"Це неповага. Це неповага до загиблих, це невдячність. Ми не змушуємо нікого любити чи цінувати наших воїнів, але просто просимо вийти і вшанувати їх, приєднатися до наших акцій", – зазначила одна з представниць родин загиблих.
Читайте також: Загальнонаціональна хвилина мовчання: як акція впроваджується у Білій Церкві.
За її словами, у родин полеглих воїнів залишаються лише спогади, фотографії та відео, тому кожен прояв уваги та пошани є надзвичайно важливим.
"Цінуймо кожну хвилину життя і не забуваймо, завдяки кому ця хвилина у нас є. Якщо ми живемо в Україні, ми маємо усвідомлювати, що в цей самий момент хтось нас захищає", – додала вона.
Чому акція проводиться саме у середу та суботу?
Як пояснюють учасники ініціативи, ці дні обрали молодіжні активісти з організації "М32", а рідні загиблих вирішили приєднатися до них, аби підтримати єдність у цій справі. Щодня з об'єктивних причин не мають можливість публічно збиратись, але середа і субота – це вибір молоді, яка свідомо хоче вшановувати пам'ять полеглих героїв.
Особливо важливим є суботній день, адже більшість людей мають вихідний.
"Будь ласка, станьте поряд із нами, покажіть своїм прикладом, що шануєте наших героїв. Адже багато хто запитує, чому не кожного дня? Почнімо з себе. Якщо хтось ще хоче виходити частіше – ми обов’язково приєднаємося", – закликають рідні полеглих.
Членкиня ГО "Небесні янголи" також наголошує, що культура пам'яті в Україні лише формується.
"Війна триває не три роки – вона триває вже 12-й рік. Але раніше хвилину мовчання не запроваджували, хоча тоді теж гинули військові й цивільні. Нас цьому ніхто не вчив – ні держава, ні суспільство. Тому ми йдемо до цього маленькими кроками", – пояснює пані Тетяна.
Рідні загиблих вірять, що суспільство поступово навчиться віддавати шану воїнам. "Ми нікому не бажаємо відчути той самий біль, але повага і шана мають бути. Просто віддайте шану полеглим Героям – не лише у хвилину мовчання, а й у моменти їхнього прощання та вшанування", – підкреслює жінка.
Повна версія інтерв'ю - на YouTube каналі Еспресо: Біла Церква.
- Актуальне
- Важливе