
"Любов, війна та інші збочення": як не звикнути до війни через призму літератури
Письменник Костянтин Климчук в інтерв'ю розповів про свою нову книгу "Любов, війна та інші збочення", натхнення для її написання та видавницьку діяльність
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Між любов'ю, війною та зрадою: що надихнуло автора
Костянтин Климчук розповів, що натхненням для написання книги стали українці, які 24 лютого 2022 року згуртувались та дали збройну відсіч ворогу. Люди, які стали волонтерами, які рятують наше майбутнє - своїх дітей, які організовуються в українські громади за кордоном та допомагають Україні.
"Мене надихнули люди-негідники, які проявили себе в поганих вчинках, які проявили себе в зраді. І такі люди теж є серед нас, і ми не маємо право замовчувати це. Про них теж треба писати, і ці негідні вчинки та події теж треба висвітлювати. Тому ця книга – про Україну, про її людей, про нас із вами", – розповідає письменник.
Також поділився, що захоплюється польською культурою та кінематографом, і натхнення для назви прийшло з польського фільму початку 2000-х "Життя як смертельна хвороба".
Війна, за його словами, є збоченням, адже це явище, яке супроводжує людство впродовж століть. А любов – це почуття, яке загострюється у складні часи.
"Хоча я вірю в гуманізм, любов – це те, що найбільш гостро проявляється в нинішній ситуації, коли почуття загострені. Збочення – це, власне, не сексуальні перверсії, а вибір життєвого шляху, життєвих доріг. Іноді людина може помилятися або свідомо стає на цей шлях збочень. В моїй книзі показано, до чого ці вчинки, до чого ці збочення можуть призвести того, хто став на цю стежку", – підкреслює Костянтин.
На запитання що переважає: любов чи війна, він відповів, що рівною мірою представлено як тему війни, так і тему людських почуттів. Війна показана не тільки з 2022 року, а й з 2014-го, коли почалася боротьба за незалежність України. Кохання ж постає не лише як романтичне почуття, а і як спроба втечі від самотності та пошуку себе.
Міжнародна діяльність
Книга буде представлена на міжнародних книжкових виставках, зокрема в Мілані. Автор прагне зустрічатися з українськими громадами за кордоном, щоб підтримувати культурний зв'язок і розповідати про Україну. Крім того, частина діяльності спрямована на волонтерство та гуманітарну допомогу.
"У мене інвалідність вже давно, тож маю право вільно виїжджати. Я не хочу їхати просто так – відпочити чи підлікуватися. Я завжди їду з метою волонтерської діяльності – це гуманітарна місія. Ми купуємо автомобілі для Збройних сил, але я дуже люблю зустрічатися з українськими громадами. Хочу, щоб українці не забували, хто вони. І привозимо книги, даруємо їх громадам та бібліотекам", - зазначив автор.
Костянтин додав, що наразі книга доступна у вигляді сигнальних примірників для закордонного читача. У Білій Церкві її можна знайти в книжковій крамниці "Книги".
Подальші плани після презентації в Білій Церкві, яка відбудеться 28 квітня у краєзнавчому музеї, автор планує творчу резиденцію у Польщі.
Повна версія інтерв'ю - на YouTube каналі Еспресо: Біла Церква.
- Актуальне
- Важливе