Безбар'єрність та доступність: наскільки Біла Церква адаптована для маломобільних груп
Заступник міського голови Олег Усенко розповів про діяльність Комітету з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Білій Церкві
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
- Мало хто знає, що у Білій Церкві діє Комітет з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору. Що це за комітет, яка його мета і як довго він діє в Білій Церкві?
- Комітет з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору працює в нашій громаді з грудня 2021 року. У квітні 2024 року було оновлено його склад. Наразі він налічує 33 особи: 9 представників громадських організацій та 24 представники виконавчого комітету, які безпосередньо реалізовують поставлені завдання. Відбулися вже чотири засідання, які зазвичай проводяться щокварталу або на вимогу депутатів чи членів комітету. Інформацію про роботу комітету можна знайти на сайті міської ради.
- Які питання розглядалися на останньому засіданні в червні? Чи вдалося вже щось реалізувати?
- На засіданні в червні ми розглядали питання облаштування тротуарів на перехресті проспекту Князя Володимира до вулиці Павліченко та біля будинку на вулиці Ярослава Мудрого, 42. Також обговорювали будівництво громадської вбиральні в парку Шевченка та завершення робіт з укладання тротуарної бруківки по бульвару Княгині Ольги. Ще однією важливою темою було питання щодо громадської вбиральні в парку "Олександрія". Ми тримаємо це питання під контролем і працюємо над ним разом із Київською обласною адміністрацією.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
- Чи надходять до міської ради скарги від людей з інвалідністю або маломобільних груп на неякісно облаштовані пандуси?
- Масових скарг немає, але деякі нарікання озвучують громадські організації. Ми реагуємо на їхні зауваження, проте старі будівлі часто не відповідають сучасним стандартам.
- Чи є укриття в місті, які облаштовані для людей з інвалідністю? Як забезпечується доступність до таких місць у багатоповерхових будинках?
- Укриття загалом розташовані в підвалах, що ускладнює облаштування пандусів. Ми працюємо над цим питанням, але наразі ситуація залишається складною, і багато чого ще потрібно зробити.
- Як ви оцінюєте доступність міста для людей з інвалідністю?
- Повної безбар'єрності досягти важко, адже більшість житлових будинків будувалися без урахування цих вимог. Але ми поступово розв'язуємо ці проблеми, наприклад, шляхом встановлення відкидних пандусів там, де це можливо.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
- Чи є у міста програма або стратегія для покращення безбар'єрності?
- У нас підписано меморандум з громадською організацією "ЛУН Місто", і ми працюємо над створенням мапи безбар'єрності. Вона допоможе визначати об'єкти, які потребують удосконалення. Програма розвитку безбар'єрності діє до кінця 2024 року. Наразі ми продовжуємо збирати пропозиції для її покращення.
- Скільки коштів щороку виділяється на програму безбар'єрності у Білій Церкві? Як фінансуються ці заходи?
- Програма була затверджена у 2021 році з плановим фінансуванням 40 млн гривень. Однак, зважаючи на обмежене фінансування, деякі пункти програми реалізуються за кошти інших проєктів, таких як програми житлово-комунального господарства.
- Як громадяни, зокрема ветерани та люди з інвалідністю, можуть звернутися до комітету з пропозиціями щодо покращення доступності міста?
- Громадяни можуть звернутися до Комітету безбар'єрності через відділ звернень або управління містобудування та архітектури. Пропозиції розглядаються. Також у разі потреби ми можемо запрошувати авторів пропозицій на засідання комітету для обговорення.
- Актуальне
- Важливе