
Підсумки року: що змінилося у Білоцерківській громаді за 2024 рік
На 70 сесії міської ради затвердили звіт секретаря Володимира Вовкотруба про роботу Білоцерківської міської ради та виконавчого комітету за 2024 рік
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква, з посиланням на сайт БМР.
За його словами, до місцевого бюджету надійшло 2 млрд 85 млн 367 тис. грн. У порівнянні з 2023 роком надходження ПДФО скоротились на 41,6% через спрямування "військового податку" до державного бюджету.
"Видаткова частина бюджету, з урахуванням допомоги Збройним силам України, склала 2 мільярди 346 мільйонів 736 тисяч гривень. Фінансування установ проводилось з першочерговим забезпеченням захищених статей видатків. Це становить 73,8% від загального фонду. Звертаю вашу увагу, що 12,3% спрямовано на допомогу Збройним силам України. У структурі видатків захищеними є заробітна плата — 8,7%, енергоносії — 12,1%, харчування у школах — 4,1%. Загалом, 48% бюджету спрямовано на освіту, допомогу Збройним силам — 12,3%, органи місцевого самоврядування — 9%," — повідомив Володимир Вовкотруб.
Фото: скриншот зі звітної презентації БМР
Основні платники податків та ріст суб’єктів господарювання
Що більше, секретар міської ради надав інформацію щодо 10 найбільших платників податків у місті, серед яких:
- ROSAVA;
- Premiorri;
- Biohfarma;
- Tribo;
- Stada;
- Київ хліб;
- Євро Фуд Сервіс;
- Agrotrade Group;
- БМК;
- Терезине.
Загальна кількість суб’єктів господарювання становить 21 497 одиниць, що на 1016 більше, ніж у 2023 році.
"Маємо позитивну динаміку завдяки інвестиційній привабливості громади. Слід зазначити, що збільшення кількості приватних підприємців також відбулося у зв’язку з тим, що до Білої Церкви було релоковано ряд бізнесів зі східних регіонів України, де зараз відбуваються військові дії",— сказав посадовець.
Інвестиції в індустріальний сектор
Важливою частиною економічного розвитку стало залучення іноземних інвесторів. До індустріальних парків "Біла Церква" інвестували три міжнародні компанії: InTiCa Systems, Unilever та Peikko Group. Крім того, було затверджено програму стимулювання розвитку індустріальних парків.
Читайте також: На індустріальний парк "Біла Церква 1" виділять мільйони коштів з місцевого бюджету.
Сільське господарство та надання адмінпослуг
Станом на 1 січня 2025 року в Білоцерківській громаді у сфері сільського господарства працюють 393 суб’єкти господарювання, серед яких 220 юридичних осіб і 173 ФОП.
Секретар БМР також зазначив, що через ЦНАП надали 97 263 адміністративні послуги — на 14,5% більше, ніж у 2023 році. Зокрема, у селах їхня кількість зросла на 46,6% і становить - 7 990 послуг.
"Також організовано роботу Центру рекрутингу української армії, яким надано 750 послуг, переважно консультаційних", — додав Вовкотруб.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Соціальний захист та підтримка ВПО
У сфері соціального захисту за 2024 рік до Управління соціального захисту населення надійшло 87 040 звернень, з яких 86 291 було подано особисто від громадян та поштою, 585 через Урядову "гарячу лінію" та 164 через електронні сервіси Мінсоцполітики. Зокрема, серед основних звернень:
- щодо надання державних соціальних допомог, пільг, субсидій – 46 738 звернень;
- з питань перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб – 18 934 звернення;
- з питань, що передбачені місцевими програмами – 7 186 звернень.
Читайте також: Соціальне житло для ВПО і не тільки: як планують реалізувати проєкт у Білій Церкві.
Фото: скриншот зі звітної презентації БМР
Окрім цього, з державного бюджету на виплату грошової компенсації на придбання житла надали:
- 221 млн 217 тис. грн – 90 особам з інвалідністю I - II групи внаслідок війни та членам сімей загиблих;
- 30 млн 690 тис. грн – 14 внутрішньо переміщеним особам з-поміж учасників бойових дій;
- 2 млн 178 тис. грн – 1 особі з інвалідністю I - II групи внаслідок бойових дій на території інших держав.
"Особлива увага приділяється роботі з вимушено переміщеними особами. Функціонує рада ВПО, яка активно працює. Відкрито центр ВПО", — зазначив Володимир Вовкотруб.
Нагадаємо, що проблему відсутності соціального житла у місті та виклики, з якими зіштовхуються переселенці у громаді обговорили в Агенції стратегічного розвитку міста.
Медицина та охорона здоров’я
Очільник громади також поінформував про стан надання медичних послуг. У громаді працюють 2 центри первинної медико-санітарної допомоги, 20 амбулаторій та 12 медпунктів тимчасового базування, 5 лікарень, 2 стоматологічні поліклініки та 1 патологоанатомічне бюро. Всі підприємства комунальної власності виконували капітальні та поточні ремонти в лікарнях.
Фото: скриншот зі звітної презентації БМР
"На 2025 рік передбачено близько 80 мільйонів гривень на розвиток медичної галузі. Безумовно, медичній галузі є чимало проблем, і ми про це також говорили при прийнятті бюджету на цей рік. Ми активно залучаємо благодійників для покращення матеріально-технічного забезпечення, зокрема надаються медичне обладнання та меблі від наших зарубіжних партнерів", — підсумував секретар міської ради.
Зазначимо, про проблеми у Білоцерківській громаді Володимир Вовкотруб жодним словом не обмовився.
- Що не так з медичним обслуговуванням у Білій Церкві: розповіла народна обраниця Ольга Нагорна.
- Актуальне
- Важливе