Майже 40 дітей у Білоцерківській громаді чекають на усиновлення. Вони мають зростати у родинах
Відповідно до законодавства України існує чотири форми сімейного виховання: усиновлення, опіка/піклування (переважно для близьких/рідних дитини), прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу
Нині в Білоцерківській громаді функціонує 3 дитячих будинки сімейного типу (два з яких проживають у будинках комунальної власності громади), в яких виховується 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 5 прийомних сімей, в яких виховується 6 дітей зазначеної категорії.
Бажаючим створити дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю, потрібно звернутися до служби у справах дітей та подати відповідний перелік документів. Кандидати мають пройти курс підготовки щодо виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який включає методи сімейного виховання; формування сімейних традицій, цінностей, сімейної реліквії; конструктивну взаємодії між біологічними і прийомними дітьми, дітьми-вихованцями та інше.
Ми простежуємо різницю між дітьми, які виховувалися в сімейних формах виховання та інтернатних установах.
Наприклад, нещодавно влаштований до дитячого будинку сімейного типу 17-річний хлопець боявся сам залишитися в черзі до лікаря, поки батько-вихователь планував сходити до магазину. Просив того швидше повернутися і не залишати його на одинці. Аналізуючи ситуацію з колегами, ми дійшли до висновку, що кожен з нас проходив цей етап в дитинстві, коли ми всі боялися залишатися самі, а ця дитина проходить такий етап у 17 років. Варто розуміти, що дітям краще зростати у сімейних формах виховання.
Усиновлення є пріоритетною та найбільш гуманною формою влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, оскільки в сім’ях усиновлювачів вони набувають прав біологічних дітей.
Саме тому служба у справах дітей велику увагу приділяє пропагуванню та популяризації усиновлення.
Станом на 24 грудня 2024 року на обліку служби у справах дітей Білоцерківської міської ради перебуває 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені. Це діти переважно старшого віку (від 10 до 18 років), які нині виховуються у дитячих будинках сімейного типу чи прийомних сім’ях. На обліку кандидатів в усиновлювачі в службі у справах дітей Білоцерківської міської ради перебуває 10 пар та 1 особа.
- Питання усиновлення та надання тимчасового піклування дітям набувають особливої актуальності в Україні, оскільки внаслідок активних бойових дій по всій території країни гинуть батьки
- Діти в умовах війни: хто піклується про малечу, евакуйовану з небезпечних територій
Про автора: Марина Гончарук, начальниця служби у справах дітей Білоцерківської міської ради
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе