Жити в гуртожитку, винаймати квартиру чи їздити на навчання: що обирають студенти вищих навчальних закладів
Студенти деяких вишів уже прибули на навчання, оскільки через можливі проблеми з електроенергією навчальний рік вони розпочали у середині серпня
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
З початком нового навчального року студенти, зокрема першокурсники, шукали для себе оптимальний варіант: мешкати в гуртожитку, орендованій квартирі чи їздити щоразу на навчання.
18-річний Богдан, студент місцевого університету біолого-технологічного факультету, родом зі Сквири, що за 37 кілометрів від Білої Церкви. Хлопець обрав для себе гуртожиток, оскільки фінансово це дешевше, аніж їздити постійно додому. Вартість проживання в гуртожитку 500 грн за серпень, оскільки навчання почалося раніше, і 9600 грн за рік. Серед переваг гуртожитку хлопець називає хороші умови, спілкування з друзями та близьке розташування до університету - всього 15 хвилин ходьби.
Фото: Скрін відео Еспресо: Біла Церква
20-річна Софія навчається у Київському політехнічному університеті. На навчання вирішила їздити. Про оренду квартири в Києві не думала, оскільки це дорого.
"На початку першого курсу я жила в гуртожитку, оскільки в нас було змішане навчання. Я їздила, коли в нас були очні пари, і поверталася додому, коли були дистанційні. Потім, як почалося дистанційне навчання, я вирішила, що буду жити у своєму місті, бо мені фінансово не комфортно витрачати стільки грошей, щоб їздити та проживати в гуртожитку", - розповідає студентка політеху.
Фото: Скрін відео Еспресо: Біла Церква
Як розповіла рієлторка Тетяна Марченко, в цьому році студенти практично не шукають собі житло в оренду, обирають для себе кімнати в гуртожитках або підселення. За її словами, за період 2024 року оренда нерухомості здорожчала на 40%, особливо однокімнатні квартири, і на сьогодні становить близько 6000-7000 грн. Якщо додати комунальні платежі, які в опалювальний період набігають до 3000 грн, у підсумку маємо 9000-10000 тисяч грн. Для студентів та їхніх батьків це переважно задорого.Фото: Скрін відео Еспресо: Біла Церква
Варто зазначити, що не всі орендодавці готові здавати квартири студентам, оскільки хвилюються через несвоєчасну оплату, шумні гулянки тощо. Натомість ситуація із університетами, інститутами та коледжами достатньо позитивна, оскільки практично кожен має свій гуртожиток.
- Актуальне
- Важливе