Жінка за кермом трактора: як війна вплинула на вибір професії
У навчальному центрі з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів жінок навчають керувати габаритним сільськогосподарським транспортом
Журналісти Еспресо: Біла Церква дізналися, що це стало можливим завдяки новим програмам, які орієнтовані на підвищення кваліфікації водійок категорії С та освоєння професії тракториста.
Директор закладу Віктор Слива зазначає, що такий набір у них уперше, але курси проводять як завжди, без акценту на стать.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Дівчата, які наразі навчаються, раніше проходили освітній курс за категорією С, тобто на водійок вантажного транспорту. Ми їм запропонували можливість освоїти професію тракториста. Вони погодились. Наша країна аграрна, і трактористи потрібні як в аграрному секторі, так і в дорожньо-будівельному. Наш навчальний центр належить до сфери управління Державного агентства відновлення та інфраструктури України, тому ми сфокусовані на навчання в дорожній галузі, але трактористи завжди потрібні в сільському господарстві", — розповідає Віктор Слива.
Зараз дівчата вивчають теорію, але вже добре знайомі з правилами дорожнього руху, тому для них це лише повторення. Після завершення теоретичної частини вони складатимуть іспит, а потім перейдуть до практичних занять на майданчику.
Інструктор підкреслює, що навчальна програма включає не лише правила дорожнього руху, а й основи будови техніки.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Одна з учениць, Ірина Хачатрян, переїхала до Білої Церкви з Лисичанська Луганської області. Вона готова працювати в полі та не боїться складнощів, адже вірить, що технології розвиваються, і з часом техніку підлаштують під потреби жінок.
"Я закінчую навчання на категорію С, і наш навчальний центр запропонував професію тракториста. Спочатку подумала, чи потрібно це мені, але потім вирішила: чому ні? Наші хлопці захищають нас на сході, а ми тут будемо працювати. Жінки на все здатні — якщо треба, будемо збирати врожай на тракторах", — пояснює Ірина Хачатрян.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Окрім цього, директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук підкреслює, що ця програма для українських жінок є безкоштовною і будь-хто може долучитися до навчання.
"З 2023 по 2024 рік ми видали понад 2000 ваучерів. Лідирують напрямки, такі як психологія, медсестринство та інші професії. Ми також активно підтримуємо жінок, пропонуючи їм опанувати традиційно "чоловічі" професії, такі як трактористка або водійка категорії С. Це дає можливість жінкам стати конкурентоспроможними на ринку праці", — зазначає Денис Дармостук.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Він додає, що чоловіків на ринку праці дійсно не вистачає, тому українські жінки проявляють ініціативу та беруть нові професії у свої руки.
- Актуальне
- Важливе