Незаконні автостоянки на масиві Незалежності: хто користується комунальною землею без дозволу
Відсутність належного контролю за розподілом земельних ділянок у Білій Церкві стала серйозною проблемою для міста. Незаконні стоянки — одне з важливих питань, що завдає значної шкоди економіці, адже гроші не надходять до бюджету у повному обсязі
Проблему досліджували журналісти телеканалу Еспресо: Біла Церква.
П'ять стоянок на масиві Незалежності не показали жодних дозвільних документів на їхнє розміщення. Охоронці не могли ніяк підтвердити, що стоянки законні. Коли ж кореспонденти почали запитувати, як зв'язатись з власниками цих об'єктів, вони стверджували, що начальники будуть завтра, а номерів телефонів не мають.
"Зараз у мене немає документів — вони у нашого безпосереднього начальника. Однак начальник зараз перебуває на лікуванні за кордоном через проблеми з оком. Попередньо можу сказати, що всі дозвільні документи на оренду є в наявності. Тут є і власник, і... я безпосередньо контактував з начальником", - зазначає працівник стоянки.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
У відповідь на інформаційний запит міська рада підтвердила побоювання журналістів. Більшість цих стоянок нелегальні, у них немає договорів, тож землю комунальної власності очевидно використовують не за призначенням.
Автостоянка на вулиці Зенітного Полку
Розпочати варто зі стоянки, що розташована на вулиці Зенітного Полку в районі 10 школи. Рік тому міська рада надала земельний сервітут Товариству "УК СВІТЛО СЕРВІС" для розміщення та експлуатацію об'єктів дорожнього сервісу, зокрема під автомобільну електростанцію. Але, як бачимо, крім запаркованих машин, тут більше нічого немає. Коштує одне паркомісце 650 грн у місяць.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Згідно з рішенням Білоцерківської міської ради від 30 листопада 2023 року "Про встановлення земельного сервітуту з Товариством з обмеженою відповідальністю "УК СВІТЛО СЕРВІС" укладено договір про встановлення особистого строкового сервітуту на розміщення автомобільної електростанції, площею 0,1203 га строком на 15 років. Річний розмір плати за цим Договором з 01.01.2024 року становить 48 489 грнь", - повідомляє заступник міського голови Олег Усенко.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Автостоянка на вулиці Леваневського, 46А
Ще одну чинну стоянку журналісти виявили за адресою вулиці Леваневського, 46А. Згідно з даними Держгеокадастру це одна ділянка, але має вона двох власників. Як повідомили у міській раді, ще у 2021 році депутати припинили договір на оренду землі ФОП Лідії Воловенко під розміщення чинної автостоянки. Однак, по факту вона продовжує працювати вже кілька років. Тож не випадково, чому її працівники так і не показали жодних документів, посилаючись, що на місці немає бухгалтера.
"Згідно з рішенням Білоцерківської міської ради від 09 грудня 2021 року "Про припинення дії договору оренди землі фізичній особі – підприємцю Воловенко Лідії Дмитрівні за адресою: вулиця Леваневського, 46-а, місто Біла Церква" на земельну ділянку площею 0,2255 га через добровільну відмову від права користування земельною ділянкою", - пише він.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Автостоянка на вулиці Леваневського, 26А
Незаконно працює й автостоянка по вулиці Леваневського, 26А. Ще у 2019 році міська рада відмовила Товариству "АЛТІУС" у поновленні договору оренди землі під розміщення автостоянки. Тож і тут роками діє незаконний бізнес, який не сплачує жодних коштів до бюджету за користування земельною ділянкою міста площею 0,43 га. А ось землю під стоянку на бульварі Княгині Ольги згідно з витягом з Держгеокадастру орендує Тов "МАРКЕТ-БУД ГРУП". Цільове призначення — розміщення та експлуатація будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій. Однак, як зазначили журналістам охоронці, документів на цю ділянку зовсім немає.
Фото: скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Це в Києві, вони взяли в оренду на 10 років. До війни тут планували будувати АТБ. Ніяких документів тут немає, відразу вам кажу. Так само як і на тій стоянці, що була зверху, яку зараз загородили — там був мій гараж. Кажуть, що вона стояла там років 20. Так само й тут", - розповідає працівник стоянки.
За результатами журналістського розслідування, жодна зі стоянок на 4 мікрорайоні немає юридичного оформлення. І це лише частинка території нашого великого міста Білої Церкви. Куди дивиться міська влада, профільна земельна комісія депутатів, прокуратура, Держгеокадастр, податкова та інші органи — питання відкрите.
- Актуальне
- Важливе