Герой у тилу: історія рятувальника з Білої Церкви
Дмитро Гирявець - рятувальник у другому поколінні. У професії був його батько, а старший син уже опановує ремесло. Як живе та працює герой у тилу
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Дмитро Гирявець нині координує підрозділи на пожежі. Свою службу він починав у Білій Церкві лейтенантом-інспектором більш як 23 року тому. Його батько також був пожежником та ліквідатором на ЧАЕС, а сам Дмитро 5 років тому працював у Чорнобилі під час будівництва арки над зруйнованим четвертим енергоблоком.
На викликах він керує великою кількістю людей, розставляючи сили й засоби так, аби максимально швидко ліквідувати вогонь. На перше місце завжди ставить безпеку колег, адже у кожного є родини. За час повномасштабного вторгнення рятувальник виїжджав на понад пів сотні великих пожеж, де рятував і людей, і тварин.
Фото: Скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Нам доповідають диспетчери про надзвичайну ситуацію, яка виникла в районі, і скільки підрозділів залучилося на ту чи іншу пожежу. Якщо пожежа ускладнена, то ми приймаємо рішення, виїжджаємо на місце і керуємо вже на місці діями пожежних підрозділів. Що означає ускладнена? Якщо це пожежа високого рангу, якщо є загроза її поширення. Ніхто ніколи не знає, чим закінчиться чергування. Ми реагуємо по ситуації. Тобто є виклик - ми поїхали, якщо масштабний. Чи якщо, припустимо, начальник чергової частини чи начальник варти запрошує допомогу, ми відразу залучаємо наш автомобіль, і я виїжджаю на чолі цього підрозділу. З останніх, мабуть, те, що в пам'яті, це нафтобаза в Крячках. Там була складна пожежа, де працювали всі, починаючи від рядового, закінчуючи полковниками тощо", - розповідає Дмитро.На гасінні пожеж вогнеборцю часом доводиться перебувати понад добу. Вдома ж на нього чекає сім'я: дружина Алла та двоє синів. З пані Аллою у шлюбі Дмитро вже 18 років. Жінка ділиться, що звикла до ризикованої роботи чоловіка. Згадує, що спочатку дуже переживала і не спала ночами. Особливо жінка боїться, коли Дмитро не бере слухавку або її хтось візьме замість чоловіка.
Фото: Скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Пишаються своїм батьком і сини. Старший пішов стопами тата й теж навчається на першому курсі на надзвичайника. Молодший поки лише мріє продовжити династію пожежників у родині та розповідає, що змалку мріє стати рятувальником, був у тата у відділку й обожнює форму рятувальника. Каже, що професія подобається, оскільки дуже серйозна та відповідальна.- Актуальне
- Важливе