
Здоров’я щодня: прості звички, що рятують життя
Щороку 7 квітня світ відзначає Всесвітній день здоров’я — нагадування про важливість турботи про себе щодня
Про це повідомляє МОЗ.
Практичні поради, які допоможуть зберегти гарне самопочуття, підвищити якість життя та зменшити ризики хронічних хвороб підготувало Міністерство охорони здоров'я України.
Здоровий сон
Щоденний сон тривалістю від 7 годин знижує ризик багатьох хвороб — від діабету до депресії. Молоді та людям із хронічними захворюваннями рекомендовано спати 8–10 годин, а дітям — від 9 до 17, залежно від віку.
Правильне харчування
Збалансований раціон, контроль калорій, регулярне споживання овочів, фруктів, злаків, білкових продуктів та обмеження солі, цукру і жирів — основа здорового харчування. Важливо дотримуватися режиму: сніданок, обід, вечеря та 1–2 перекуси. Необхідно споживати достатньо рідини — приблизно 2,8–3 літри на день при вазі 70–75 кг, враховуючи воду, їжу та напої. Орієнтуватися слід на відчуття спраги та власні потреби.
Активне життя
Всього 30 хвилин фізичних вправ щодня знижують ризик інсульту, діабету та раку, покращують настрій та якість життя. Інтенсивність та тривалість тренувань повинна збільшуватись поступово під наглядом лікаря. Окрім тренувань, потрібно бути активними в повсякденному житті: використовувати сходи, більше гуляти, ходити пішки. Фахівці рекомендують не сидіти більш як 4,5 годин на день. Якщо робота сидяча, то потрібно робити п'ятихвилинні розминки впродовж робочого дня.
Без сигаретного диму
Сигаретний дим містить понад 4000 хімічних речовин, з яких 250 шкідливі, а понад 50 можуть викликати рак. Відмовившись від куріння, вже з першого дня організм почне відновлюватися, а ризики захворювань, пов’язаних із курінням, зменшуватимуться.
Дотримання простих щоденних звичок допомагає зберегти здоров’я та запобігти розвитку серйозних захворювань. Водночас, у разі погіршення самопочуття не варто займатися самолікуванням — важливо своєчасно звертатися до сімейного лікаря або профільного спеціаліста. Профілактика та професійна медична допомога — ключ до довгого та якісного життя.
- Захворюваність на ГРВІ в регіоні йде на спад: яка ситуація на Білоцерківщині.
- Актуальне
- Важливе