
24 березня - День боротьби з туберкульозом: яка ситуація у регіоні
В Україні ситуація з туберкульозом залишається складною. У грудні 2024 року було зареєстровано 1 290 випадків, з яких 998 - нові, 236 - рецидиви
Про це стало відомо на сайті Центру громадського здоров'я України.
Серед 1 290 хворих 216 осіб мали лікарсько-стійку форму туберкульозу, 1 217 – легеневу, 73 – позалегеневу. Чоловіків серед пацієнтів було 998, жінок – 292, а 189 осіб мали ВІЛ-позитивний статус. У грудні 2024 року вилікувалися 1 196 людей.
Яка ситуація на Білоцерківщині?
Як зазначає лікарка-епідеміологиня Білоцерківської районної філії ДУ "Київський ОЦКПХ МОЗ" Валентина Калініна, захворюваність у 2024 році зросла порівняно з попереднім роком і становила 43 випадки. Вона наголошує, що своєчасна діагностика та лікування туберкульозу можуть врятувати життя.
Читайте також: Більше 40 випадків туберкульозу зафіксували у Білоцерківській громаді.
"Найчастіше зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним шляхом. Бактерії можуть передаватися під час кашлю, чхання, розмови, а також при безпосередньому контакті з хворим. Найчастіше туберкульоз уражає легені, але можливе ураження й інших органів", — пояснила експертка.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Важливу роль у поширенні хвороби відіграє соціальний фактор. Війна, постійна міграція населення, велика кількість внутрішньо переміщених осіб, тривале виснаження організму — усе це сприяє погіршенню епідемічної ситуації.
Симптомами активного туберкульозу є гарячка, кашель, загальна слабкість, зниження апетиту, підвищене потовиділення та втрата ваги.
- Епідемічна ситуація в Україні: грип, ГРВІ, COVID-19 та туберкульоз.
- Актуальне
- Важливе