Військовослужбовці тепер не можуть укласти шлюб дистанційно
З 31 жовтня 2024 року державна реєстрація шлюбу не може проводитися без особистої присутності такого нареченого або нареченої
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Як розповідає начальниця Білоцерківського відділу реєстрації актів цивільного стану Оксана Савченко, тепер все відбувається за чинним законодавством України: військовий подає заяву, на якій нотаріально засвідчує свій підпис, а також оформлене доручення на свого представника, який від імені військового подає заяву до ДРАЦСу. Або разом з нареченою чи нареченим з'являються особисто у відділ для подання та підписання заяви.
Фото: Еспресо: Біла Церква
За постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2024 р. №1226 попередня постанова від 7 березня 2022 р. №213 втрачає свою чинність з 30 жовтня 2024 р.
Як процедура укладання шлюбу для військовослужбовців проходила раніше?
Для укладення шлюбу дистанційно особа, що не мала можливості бути присутньою особисто, подавала заяву про укладання шлюбу безпосередньо командиру або керівнику, яким засвідчувався справжність підпису та який передавав або надсилав заяву до відділу ДРАЦС. Військовослужбовець міг бути присутній на реєстрації шлюбу за допомогою відеозв'язку.
Окрім того, в умовах воєнного стану сам факт про реєстрацію шлюбу міг засвідчуватися актом про укладання шлюбу, який складав безпосередньо командир військовослужбовця. Цей документ реєструвався в найближчому ДРАЦСі, та молодята отримували своє свідоцтво про шлюб.
Таким чином, військовослужбовці, які знаходилися далеко від своїх наречених, мали можливість укладати шлюб дистанційно.
- Актуальне
- Важливе