Кулінарний хаб у Білій Церкві: як реформа вплинула на харчування школярів
Реформа шкільного харчування, яка була ініційована першою леді Оленою Зеленською у 2020 році, продовжує активно впроваджуватися в школах України
Про це повідомляє Кабінет міністрів України.
Головна мета реформи — забезпечити школярів смачними та корисними обідами, які відповідають сучасним вимогам харчування.
Наразі школам вдалося позбутися застарілих радянських стандартів та оновити меню.
Також нині активно ведуться роботи з ремонту шкільних їдалень та навчання кухарів у спеціальних кулінарних хабах.
Журналісти телеканалу Еспресо: Біла Церква відвідали один з них в Білій Церкві. Він працює на базі училища будівництва та сервісу.
За словами Олександра Слободяника, за рік роботи хабу курси підвищення кваліфікації пройшли понад 600 кухарів зі шкіл та дитячих садків Київщини.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Навчальні курси, які проводяться в рамках програми Міністерства освіти та науки, тривають 90 годин. Однак, враховуючи труднощі з вилученням кухарів зі шкіл на тривалий час, програма була адаптована. Тепер вона пропонує курси різної тривалості — від 9 до 30 годин, що дозволяє кухарям поступово засвоювати нові знання та навички."Реакція на реформи різна, але багато хто розуміє, що старі рецепти вже не відповідають сучасним вимогам. Тому кухарі намагаються освоювати нове обладнання, яке з'являється в шкільних їдальнях", — пояснює Олександр Слободяник.
Навчання кухарів проводиться переважно під час шкільних канікул. До хабу приїжджають групи по 20 осіб, які проходять як теоретичне навчання, так і практику. Вони знайомляться з новими стандартами харчування, вивчають систему НАССР та інші сучасні підходи. Особлива увага приділяється приготуванню страв за новими рецептами, які включають іноземні та безглютенові варіанти.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"У квітні цього року Євген Клопотенко разом із командою шеф-кухарів розробив новий збірник, який включає понад 600 страв, з яких 80 — безглютенові та безлактозні. За цими рецептами ми складаємо меню для кухарів, які вчаться не лише готувати, але й експериментувати з новими способами приготування", - розповідає один із агентів змін Денис Романович.Кухарі з різним стажем та досвідом беруть участь у курсах. Хоча не всі з них готові до кардинальних змін, вони розуміють, що нові вимоги — це частина сучасного життя.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Старе меню було легшим, але нове має багато цікавих страв. Діти не звикли до великої кількості овочів та фруктів, але ми стараємося вводити їх поступово", - розповідає старший кухар зі школи села Владиславка Валентина.Меню для навчання в хабі постійно змінюється, ураховуючи побажання шкільних кулінарів, які прагнуть впроваджувати нові страви у своїх закладах. Наприкінці курсів учасники завжди дегустують приготовані страви, щоби переконатися в їхній якості та смаку.
- Актуальне
- Важливе