Поради для власників приватних будинків: як застерегтись від пожежі в осінньо-зимовий період
В осінньо-зимовий період кожному власнику приватного будинку варто особливо попіклуватися про пожежну безпеку свого житла
Про це журналістам Еспресо: Біла Церква розповіла провідна інспекторка Білоцерківського районного управління ДСНС Богдана Штика.
За її словами, тим, хто користується пічним опаленням, потрібно звернути увагу на такі аспекти: перевірити димоходи на наявність тріщин, очистити їх від сажі та обов’язково розмістити металевий лист біля топкового отвору, щоб запобігти загорянню від жарин. Також вона наголошує на необхідності перевірити електромережу будинку, щоб уникнути замикання.
"З початку 2024 року в Білоцерківському районі вже сталося понад 1600 загорянь, включаючи пожежі в житлових будинках, господарчих спорудах, автомобілях та інше. Це зумовлено великою кількістю пожеж в природних екосистемах, які виникають у зв'язку з аномальною спекою та нехтування людьми правил безпеки ", – зазначає жінка.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Особливо важливо не залишати дітей без нагляду в будинках, де розтоплена піч. Вона зазначає, що в цьому році вже були випадки, коли дитячі пустощі призвели до масштабної пожежі, під час якої згоріла велика секційна будівля, що завдало значної матеріальної шкоди.
"Батьки мають постійно нагадувати дітям про небезпеку ігри з вогнем, адже це може призвести до катастрофічних наслідків. Ми зі свого боку регулярно проводимо інформаційні кампанії, але відповідальність за дітей лежить і на їхніх батьках", – наголошує Богдана Штика.
У разі, якщо пожежа виникає через порушення правил пожежної безпеки, винні можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи для громадян варіюються від 1700 до 3400 грн.
- Актуальне
- Важливе