
Перехід на літній час: коли білоцерківцям крутити стрілки годинника і куди
Переведення годинників на зимовий та літній час - звичне для українців явище, від якого держава ще не відмовилась на законодавчому рівні
Про час переведення годинників та як це впливає на наше життя читайте у матеріалі журналістки Еспресо: Біла Церква.
У 2024 році Верховна рада України ухвалила законопроєкт №4201, який передбачав "фіксацію" зимового часу і відмову від переходу на літній. Але враховуючи те, що президент Володимир Зеленський документ так і не підписав, він не набув юридичної сили.
Вже 30 березня о 3:00 ночі білоцерківці будуть вимушені перевести годинники на 1 годину вперед і спати на годину менше. Загалом, переведення годинників пов'язане саме з економією електроенергії завдяки подовженню світового дня у теплі пори року.
Як впливає переведення годинників на організм?
Хоч організм людини і потребує певного часу для адаптації, більшість людей звикають до нового розпорядку дня вже за кілька днів.
Дослідження показують, що світанок і довший світловий день можуть позитивно впливати на настрій та рівень енергії, стимулюючи активність на свіжому повітрі. Як радять науковці, головне – підтримувати стабільний режим сну і не перевантажувати організм у перші дні після зміни часу.
- Як білоцерківці ставляться до відмови від переведення годинників.
- Актуальне
- Важливе