98 мільйонів гривень виділять цього року на реформу "Нова Українська школа" в Київській області
У 2024 році субвенція для реалізації реформи "Нова українська школа" в закладах освіти Київської області становить майже 98 млн гривень
Про це повідомляє КОВА.
У цьому році субвенція на реалізацію цієї реформи для Київської області складає майже 98 мл грн. За ці кошти закуплять: засоби навчання, комп’ютерне, мультимедійне обладнання для кабінетів природничих, для 7 класів, які будуть вперше йти за новими державними стандартами; засоби навчання, обладнання, навчально-методичну літературу для класів, які апробують стандарт і навчаються на рік уперед – це 8 класи. Також кошти спрямують на підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Субвенцію на обладнання природничих кабінетів розподілять відповідно до кількості 6-х класів, які навчалися у 23 - 24 році. Обов’язковою для отримання коштів умовою є співфінансування з місцевого бюджету. Для громад це становить від 10% до 30% за індексом податку спроможності. Також заклад освіти повинен працювати очно або в змішаному форматі. Ще одна умова – у закладу освіти повинно бути або власне укриття, або укриття знаходитися не більш ніж за 500 метрів від нього.
Також цього року для закладів загальної середньої освіти розпочалася реформа викладання предмета Захист України. Зокрема дітей навчатимуть: основ домедичної допомоги, навичок керування БПЛА, основ виживання в кризових умовах, основ тактики тощо.
Учні 10-11 класів цього року вивчатимуть цей предмет по-іншому. Зокрема, Міністерство освіти нещодавно затвердило нову модельну програму "Захисту України", що відображає усі сучасні тенденції, які вимагаються від освіти. Також це створення осередків викладання цього предмету та підбір і навчання вчителів.
Створення осередків викладання "Захисту України"
Осередки функціонуватимуть у закладах освіти, внесених до перспективної мережі ліцеїв, тобто вони і надалі надають профільну загальну середню освіту і мають не менше 10-11 класів і 80 учнів. Такі осередки будуть створюватися і в закладах професійно-технічної, фахової передвищої освіти, там, де діти здобувають повну загальну середню освіту, якщо таких дітей не менше 200 у закладі.
Усього планується створити 61 осередок. З них 12 осередків буде створено у закладах професійно-технічної фахової передвищої освіти. До них раз на місяць на цілий день будуть підвозити дітей із сусідніх навчальних закладів, які будуть навчатися за новими програмами.
Для облаштування сучасною технікою та обладнанням держава виділила субвенцію. На матеріально-технічне забезпечення осередків у цьому році заплановано витратити майже 114 млн гривень. Із них 86,4 млн це кошти державної субвенції, які надійшли до області.
Крім того, передбачено співфінансування. На ці цілі буде залучено майже 27 млн грн коштів обласного і місцевих бюджетів. Близько 80% обладнання громади купуватимуть у електронному каталозі Прозоро маркет. Мета нової концепції – забезпечити рівний доступ усіх дітей до якісної матеріально-технічної бази. Це, наприклад, комп’ютерні симулятори для управління дронами, інтерактивні лазерні тири, манекени для вивчення основ надання домедичної допомоги.
- Актуальне
- Важливе