
У Білій Церкві парафіяни УПЦ покинули два храми: як відреагувала громада (+ФОТО)
28 березня у місті два релігійні храми - Блаженної Ксенії Петербурзької та Різдва Христового- позбулися Московського патріархату
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Перехід із конфліктом: у храмі Різдва Христового парафіяни влаштували протест
Зранку у храмі Різдва Христового, що на вулиці Зенітного полку, духовенство винесли всі свої речі, а віряни влаштували справжнє повстання. Спочатку настоятель церкви Михайло з власної ініціативи підійшов до журналістів і розповів, що представники ПЦУ зранку прийшли та заявили, що тепер ця церква належить їм. Хоча, за всіма документами, ця земельна ділянка була у власності їхньої громади. Коли ж міська рада ухвалила рішення про вилучення землі, вони подали до суду.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Ми виграли першу інстанцію, міська рада подала апеляцію. Ми виграли апеляційний суд, і нашу справу скерували до Верховного Суду України. Коли вона розглядалася там, усім стало зрозуміло, що ми повинні виграти… З нашого боку немає жодних порушень. На цьому етапі, підробивши документи, вони вивели нас із юридичного поля. Вони призначили свого так званого керівника, позбавили нас права підпису та можливості представляти інтереси нашої парафії… Сьогодні, коли всі ключі були у нас, коли ми щодня заходили до храму належним чином, вони прийшли, зірвали замок і проникли всередину", – пояснив настоятель церкви Михайло (УПЦ МП).
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Читайте також: Московський патріархат у Білій Церкві: чому місцеві релігійні установи не розривають зв'язки з країною-агресоркою?
Коли журналісти спробували взяти коментар у нового настоятеля храму Різдва Христового ПЦУ отця Михайла, інший Михайло Поп та парафіяни почали агресивно поводитися, перебивали журналістів і звинувачували їх у необ’єктивності.
"Я хочу привітати Білоцерківську громаду. Це ще один крок до розбудови нашої незалежної держави. Ми зробили важливий і історичний крок, адже релігійна громада, яка була на цій території, належала до Московського патріархату, а сьогодні вона в лоні Православної Церкви України. Я сподіваюся, що з Божою допомогою тут буде будуватися Україна, тут буде українська мова богослужіння, і тут будуть молитися за тих, хто нас захищає", – зазначив священник Михайло (ПЦУ).
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
За його словами, він неодноразово пропонував настоятелю перейти до ПЦУ.
"Вони не хочуть. Якщо вони не хочуть служити в Україні, значить, вони, напевно, мають домовленості з Росією", – сказав отець Михайло.
За словами секретаря Білоцерківської єпархії ПЦУ Миколи Гопайнича, залишаючи храм, представники московського патріархату зняли бокові вхідні двері з двох сторін, лінолеум з підлоги та забрали все, що можна.
Як відбувся перехід у храмі Блаженної Ксенії Петербурзької?
Натомість у храмі Блаженної Ксенії Петербурзької перехід відбувся спокійно. Як пояснив журналістам настоятель церкви Іван, тепер цей храм називатиметься на честь великомучениці Ксенії Меланської – святої з Риму, яка присвятила себе Богові. За це вона була вшанована як у Римо-католицькій, так і в Православній церкві України.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
- Ще один храм у Білій Церкві залишив Московський патріархат і приєднався до ПЦУ.
- Актуальне
- Важливе