Туалети, бордюри та тротуари: проблеми інклюзії, які не вирішує місто
Про безбар'єрність чуємо щороку. Але скільки б коштів не виділяли та конференцій не проводили, нагальні питання залишаються відкритими
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Кожен новий день Володимира починається з цього пандусу. Щоб потрапити в магазин, аптеку чи інші місця, чоловік, який уже 30 років пересувається в кріслі колісному, долає складний шлях. Йому постійно доводиться їхати проїжджою частиною, тому що тротуаром у кріслі колісному проїхати неможливо. Дорога до його дому, до прикладу, ще той квест, адже лише на половині є бруківка з низьким заїздом, далі ж або добиратися дворами сусідніх будинків, або знову через дорогу. Часто навіть пандуси стають перешкодою, оскільки облаштовані для галочки.
Фото: Скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
"Коли я бачу, що для того, щоб мені виїхати на цей бордюр, треба сюди 3 відра бетону висипати, і я розумію, скільки це коштує, бо я будівельник, я розумію, які треба трудові затрати. А мені кажуть: ось ми будемо робити капітальний ремонт дороги, заодно і тут зробимо. А я не знаю, коли будуть ремонт робити, може, на той рік. А вкинути три відра бетону можна за годину. А я сиджу і жду. Але ж такі, як я, люди хворі, можуть не завжди дочекатися. Ось це дуже печалька велика", - розповідає Володимир.
У найближчій аптеці підіймачем скористатися не вдалося, оскільки, як запевняють провізори, він перегорів через відключення світла.
Підприємиця Анна підтверджує, що Білою Церквою пересуватися на кріслі колісному непросто. Центр міста більш-менш пристосований до цього, на відміну від віддалених вуличок. Одна з найбільших проблем - вбиральні для людей з інвалідністю. Їх по місту майже немає.
"Парк так само Олександрія. Ти прийшов погуляти, і починається повний треш, бо вбиральні там немає. На величезний європейського стандарту парк немає вбиральні доступної. Вона не доступна для людей з інвалідністю. Там повний треш. Мені неприємно. Так само наш міський туалет на зупинці, коли я гуляю чи приходжу до нього, там повна антисанітарія", - скаржиться Анна.
В аптеці у центрі міста підіймач працював, однак додзвонитися до її працівників неможливо, адже кнопка виклику відірвана. Тож провізорів покликали самостійно. За їхніми словами, за час відкриття аптеки підіймачем вони користуються вперше.
Фото: Скриншот з відео Еспресо: Біла Церква
Комітет безбар’єрного простору в місті створили ще у 2021 році. За словами заступника міського голови Олега Усенка, засідання проходять раз на три місяці. Там обговорюють питання пандусів, пониження тротуарів тощо. Чиновник запевняє, що містобудівні умови містять розділ безбар’єрності, але через брак фінансування до периферій міста ще не дійшли. Тож над цим в Білій Церкві ще працювати й працювати.
- Актуальне
- Важливе