Незворотна реформа: покращення якості освіти чи занепад сільських шкіл
Оптимізація закладів освіти триває по всій Україні. Цьогоріч кількість учнів у Білоцерківському районі зменшилася, що своєю чергою впливає на розподіл державної субвенції
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Оптимізація закладів освіти, яка триває по всій Україні, не оминула і Білоцерківщину. Школи в районі зачиняють масово. Чиновники кажуть, що це покращення якості освіти й економія державних коштів, натомість місцеві мешканці наполягають, що їхні інтереси тут не враховують.
Що кажуть у громаді
За словами активіста Леоніда, громаду не повідомили, а директора та вчителів не попередили про закриття. Просто поставили перед фактом. Як запевняє Леонід, у Кошівській та Голодьківській школах достатньо учнів, аби вони продовжили функціонувати. Сесію з цього питання обіцяють провести 10 вересня. Але, як розповідає активіст, це роблять спеціально, аби до 1 вересня всіх дітей вже перевели до інших шкіл.
Вчителька місцевої школи Людмила Миколаївна зазначає, що відповідно до 245 постанови такі школи мали б закривати у 2025 році, тож цього року навчання в них мало б тривати. Педагог каже, що місцева влада тисне на батьків, аби вони переводили своїх дітей.
Позиція чиновників
Як прокоментував журналістам Еспресо начальник відділу освіти Тетіївської міської ради Вадим Васютинський, у 2024-2025 навчальному році закривати заклади освіти не планують, оскільки до 5 вересня формуються класи, тож відповідно до кількості дітей, буде здійснюватися розподіл освітньої субвенції і рішення прийматимуть після 5 вересня.
Начальник відділу освіти стверджує, що близько 30% учителів шкіл, які будуть закривати, вже працевлаштовані. Решта або відмовилися від запропонованих варіантів, або вже перебувають на пенсії.
За словами чиновника, невдоволені батьки дітей з Голодьківської та Кошівської шкіл є. Каже, що їх ввели в оману і це родичі або рідні педагогів, тому мають свій інтерес.
Фото: сайт відділу освіти Тетіївської міської радиУ відповіді на інформаційний запит Еспресо міському голові Тетієва Богдану Балагурі стверджується, що керівники закладів та філій проводили роботу в трудових та батьківських колективах.
Батьки здобувачів освіти Кошівської філії відкрито заявляли на зустрічах про те, що ні за яких умов не віддадуть своїх дітей на навчання до опорного закладу. Жодних скарг, заяв, звернень від вчителів, батьків шкіл, які планувалося оптимізувати, до 31 червня 2024 року не надходило.До закладів загальної середньої освіти в межах громади дітей будуть підвозити шкільними автобусами або перевізниками, з якими відділ освіти укладає відповідні договори, та в супроводі педагога-вихователя. Транспорту достатньо для забезпечення потреб перевезення дітей і вчителів у повному обсязі.
Фото: ФБ
Точну кількість учнів, які будуть доїжджати в заклади освіти Тетіївської громади, вказати неможливо, оскільки станом на 28 серпня 2024 року не всі батьки визначилися із місцем навчання своїх дітей.Тож на чиєму боці правда та хто в підсумку виграє від незворотного реформування освіти - діти чи чиновники - покаже час.
- Актуальне
- Важливе