Стоси паперів і обіцянки: чому люди не можуть розірвати пекельне коло з бездоріжжям?
Шість років мешканці вулиці Луки Долинського борються з міською владою, аби ті нарешті зробили дорогу в цій частині Білої Церкви
Як розповіли телеканалу Еспресо: Біла Церква люди, ще у 1987 році за власні кошти вони проклали тут асфальт. З того часу жодної ремонтної бригади ніхто не бачив. За ці роки містяни неодноразово звертались до очільників громади за допомогою, але їх постійно ігнорували і відписувалися стосами паперів.
Мешканець будинку по вул. Луки Дулинського Сергій Гребінцев каже, дорогу не поновлюють не тільки через відсутність коштів у бюджеті, а ще й через те, що каналізаційні люки перебувають в аварійному стані. Полагодити їх теж ніхто не береться, бо, як виявилось згодом, вони нікому не належать.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Ці люки каналізаційні були на балансі кооперативу, але ж потім з часом кооператив розпався і вся інфраструктура по каналізації не передаваалась ні міськраді, ні Білоцерківводі. Тому ми зіткнулись із ситуацією, коли маємо ремонтувати за свій кошт", - зазначає Сергій.
Тетяна вісім років тому придбала будинок на цій вулиці. Розповідає, такої занедбаної дороги ніде не зустрічала. Послухала сусідів, які раніше вже намагались добитися ремонту, і вирішила сама взятися за цю справу. Після того, як у Білоцерківводі їм не змогли допомогти, мешканці звернулись до управління дорожнього господарства міста.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Спілкувалася з Олексієм Погасієм. Я всі ксерокопії віддала і він мене вислухав. Потім прийшла до нього за відповіддю, він сказав, що: "Ваші питання розглядали. На вашу вулицю є проєкт, чекаємо фінансування. Підійдіть на початку липня, бо ще має бути розподіл коштів", - розповіла жінка та додала, що на початку липня і прийшла їй відповідь від директорки ДЖКГ БМР Ольги Іванової, що буде асфальтування за умови фінансування. Фінансування на цей рік не передбачено.
Потім жінка пішла до депутатів, відповідальних за цей округ: Дмитра Денисенка та Миколи Іванова. Стверджує, на прийом ходила сім разів і жодного разу ні обранців, ні їхніх помічників на місці не було.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Коли я прийшла в міську раду мені сказали, що не можна потрапити до Вовкотруба. Потрібно йти у відділ звернення громадян. Там мене записали на 6 серпня на прийом до секретаря БМР. Сказали, що 5 серпня зателефонують, проте ніхто так і не зателефонував. Згодом я знову прийшла до міської ради, де охоронець повідомив, що якщо я записувалась на Ярослава Мудрого, 2, то повинна йти не до міської ради, а на Ярослава Мудрого, 2. Тільки там очільник міста приймає по четвергам, тож записали на 27 серпня. Тоді історія знову повторилась".
Як повідомив телеканалу Еспресо: Біла Церква технічний директор Білоцерківводи Вадим Заболотній, люки за цією адресою підприємство не обслуговує, бо ті не перебувають у комунальній власності. Натомість начальник управління дорожнього господарства Олексій Погасій запевнив, що проєкт ремонту цієї ділянки в планах є.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Подано на пропозицію по фінансуванню. Що можемо латаємо поточними ремонтами й утриманням. Латаємо дороги там, де найбільша інтенсивність", - зазначає Олексій Погасій.Нинішній очільник громади Володимир Вовкотруб, як і його попередник, каже, що за людей хвилюється, але грошей на все не вистачає. До того ж рішення про ремонт та реконструкцію доріг ухвалюють депутати. Спершу асфальтують ділянки з великим трафіком та високим відсотком зношення.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Я за те, щоб ми відремонтували все, що є в місті: зламане, пошкоджене, але на жаль фінанси і можливості нашого міста не такі великі, як би ми ми цього хотіли. В один день не можна зробити все місто. Я розумію прекрасно мешканців, тому що кожен хоче, щоб біля його будинку було все відремонтовано. Коли ухвалюється бюджет міста, відбувається жвава дискусія із депутатами, це не так все просто відбувається. У плані роботи є, оскільки розроблена проєктно-кошторисна документація. Буде фінансування виділене - обов’язково зробимо".
Скільки доведеться мешканцям вулиці Луки Долинського ще чекати обіцяного - невідомо. Але щодня, повертаючись додому, чи очікуючи "швидку", вони згадують "не злим, тихим словом" усіх тих, від кого залежить добробут міста.
- Актуальне
- Важливе