Розробка Тарасівського родовища може призвести до знищення річки Рось
Володарська селищна рада звертається до Верховної Ради України щодо заборони розробки Тарасівського родовища в Білоцерківському районі
Дане рішення на 46 сесії ухвалила Володарська селищна рада.
Своїм рішенням депутати схвалили текст звернення до ВРУ, Ради нацбезпеки та оборони України шодо заборони розробки Тарасівського родовища.
У документі йдеться, що 15 серпня 2024 року на сайті Державної служби геології та надр України опублікували проєкт постанови Кабміну, у якому затверджується перелік ділянок надр, які надаватимуться у користування шляхом проведення аукціонів. Відповідно Володарська селищна рада висловила стурбування, адже таким чином, у разі освоєння Тарасівського родовища, вилученню підлягають 1015 га земель, з них: 400 га - родючі чорноземи, 615 га - землі лісогосподарського призначення.
Зазначається, що титан та супутні корисні копалини, які планують видобувати відкритим способом, несуть серйозні екологічні ризики. Через радіоактивність деяких металів під час видобутку існує загроза забруднення ґрунтових вод і атмосферного повітря.
Основна небезпека полягає у можливому потраплянні радіоактивних частинок у воду та поширенні пилу з рудних пісків у повітрі. Через значні обсяги видобутку для транспортування копалин використовуватимуть вантажівки, які доставлятимуть їх до найближчої залізничної станції "Роток" у Білій Церкві. Це може призвести до забруднення довкілля, руйнування доріг і загрози для місцевої інфраструктури.
"Видобування титану та циркон-рутил-ільменітових руд значно погіршить екологічну ситуацію суміжних з Тарасівським родовищем населених пунктів, згубно позначиться на безпеці життєдіяльності мешканців громад, їхньому здоров’ї, може призвести до знищення річки Рось, яка забезпечує питною водою більше півмільйона населення, а також матиме негативний вплив на суміжні земельні ділянки товарного сільськогосподарського призначення та лісового фонду", - зазначили у тексті Рішення.
-
Громади Білоцерківщини виступають проти видобутку на Тарасівському родовищі
- Актуальне
- Важливе