Крок до єдності: як Білоцерківський ліцей "Вектор"-гімназія №18 допомагає будувати європейське майбутнє
Участь українських навчальних закладів у міжнародних проєктах - важливий крок до освітньої трансформації, що дозволить інтегрувати сучасні європейські підходи та технології у навчальний процес. Це сприятиме розвитку нового рівня якості освіти
Білоцерківський академічний ліцей "Вектор"- гімназія №18 став єдиним в Україні навчальним закладом, який бере участь у міжнародному проєкті, організованому Європейською академією "Отценхаузен".
Журналістка Еспресо: Біла Церква поспілкувалася з вчителькою ліцею та дізналася про важливість участі в проєкті.
"У першу чергу, для дітей це величезний досвід спілкування з однолітками з інших країн. Вони обговорювали важливі питання, які стосуються їхнього майбутнього та політики різних країн загалом. Спочатку діти знайомляться та розповідають про себе, а вже потім об'єднуються і вирішують важливі проблеми сучасності", — прокоментувала вчителька математики Білоцерківського академічного ліцею "Вектор"-гімназія №18 Олена Міняйло
Про проєкт загалом
Проєкт передбачає проведення семінарів, які присвячені різноманітним важливим темам суспільства, таким як сталий розвиток, рівноправність, міграція та інші актуальні питання, що мають значення для сучасного світу.
Учасники семінарів - молоді люди віком від 16 до 25 років з різних країн, зокрема Німеччини, Польщі та України.
Протягом останніх двох років важливою умовою участі у семінарі є знання англійської мови, що дозволяє забезпечити ефективну комунікацію між учасниками з різних куточків світу.
Бюджет на одного учасника складає близько 1000 євро, що покриває витрати на подорож, проживання, харчування та екскурсії. Внесок для участі становить 100 євро. Кошти на організацію заходу надаються за підтримки Федерального агентства громадянської освіти Німеччини, а також завдяки внескам фонду ASKO Europa та Європейського фонду культури та освіти.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Як учні ліцею "Вектор"-гімназія №18 досліджували демократію та сучасні проблеми?
Цьогорічна тема семінару - "Я, ти, ми. Живемо разом у демократії: як це працює?". Одним із головних завдань проєкту було поглиблення розуміння демократичних процесів та їхньої ролі в сучасному світі. У програмі брали участь 11 учнів з ліцею, які мали можливість не лише поглибити свої знання з цих важливих тем, а й поділитися досвідом та ідеями з однолітками з інших країн. У перший вечір вони співали "Щедрик", розповідали про українську культуру та частували іноземців караваєм.
Учасники обговорювали актуальні питання глобалізації, багатокультурності та виклики, які стоять перед сучасним суспільством. Під час роботи в групах вони розробляли стратегії подолання труднощів, пов’язаних з демократичними аспектами, та продемонстрували високий рівень соціальних і громадянських компетентностей. Серед практичних завдань було створення різних партій, а після цього - обговорення спільного законопроєкту. Молодь усвідомила сутність громадянських прав і обов'язків, а також шляхи їх реалізації. Вони активно обмінювалися ідеями на творчих майстернях. Крім того, програма семінару включала ряд розділів, присвячених подоланню непорозумінь, а також боротьбі зі стереотипами та упередженнями, які виникають у контексті різних культур і країн.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Одним із найяскравіших моментів проєкту стала поїздка до найстарішого німецького міста Трір. Там, учасники не лише ознайомилися з історією та культурою міста, а й взяли участь у захопливому квесті, а також отримали можливість поспілкуватися з мером міста, яке було засноване римлянами.
На завершення проєкту команди відзняли відеоролик на тему "My Dream Society". Вони самостійно розробляли ідеї, знімали та монтували відео, втілюючи свої мрії про ідеальне суспільство.
Фото: Еспресо: Біла Церква
- Актуальне
- Важливе