
Гранти на розвиток бізнесу, допомога ВПО та неформальна освіта: як функціонує Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви
Агенція стратегічного розвитку, яка займається реалізацією і стратегією розвитку громади, залученням інвестицій, позабюджетних коштів тощо функціонує уже майже 9 років
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Т.в.о. директора Тетяна Бендус розповіла, що заклад виступає майданчиком неформальної освіти, адже у них діє школа розвитку малого та середнього підприємництва і дві школи фінансової грамотності для дорослих та дітей.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Діючі підприємці за допомогою Агенції також отримують знання для розвитку власної справи на тренінгах. До того ж лише за минулий рік 12 осіб отримали гранти на розвиток бізнесу. Очільниця комунального підприємства зупинилась і на успішних проєктах. Зокрема, для ГО "Небесні Янголи" вони виграли проєкт і протягом трьох місяців фахівці надавали психологічну підтримку родинам загиблих, а саме провели орієнтовно 100 індивідуальних консультацій.
Чи може Агенція брати участь у великих інфраструктурних грантах або допомогти релокованим підприємствам?
Журналісти Еспресо: Біла Церква поставили низку запитань, що стосуються наявності у громаді релокованих підприємств та чому місто не має жодного нового тролейбуса. Адже під час повномасштабного вторгнення багато країн та партнерів надають Україні значні міжнародні гранти. Менеджерка Тетяна Черкаська пояснила, що все це відноситься до компетенції міської влади і Агенції не підпорядковується релокований бізнес. За її словами, у міжнародних донорів немає довіри до влади та комунальних підприємств, тому вони спрямовують свою діяльність на громадські організації. Враховуючи це, нещодавно комунальне підприємство створило власну громадську організацію для розширення можливостей.
Також, говорячи про міжнародних донорів, Тетяна розповіла, що лідерами надання грантів наразі є:
- ООН;
- Німеччина;
- Японія;
- Нідерланди;
- Данія;
- Ізраїль.
Тетяна Черкаська додала, що деякі грантодавці дають кошти лише одноразово, а до деяких можна звертатись за допомогою по декілька разів.
"Маємо сподівання, що після війни, після закінчення того, що зараз відбувається в країні, все ж наша влада зможе налагодити контакти з муніципалітетами, адже міст-побратимів у нас багато", - додала співробітниця, говорячи про більш масштабні грантові проєкти.
Фото: Еспресо: Біла Церква
А ось за інформацією т.в.о. директора Тетяни Бендус, на утримання Агенції стратегічного розвитку з міського бюджету Білої Церкви щомісячно виділяють 200 тис. грн на штат в 11 людей. У рік це 2,4 млн грн.
- У Білій Церкві відкрився безоплатний реабілітаційний центр для військових.
- Актуальне
- Важливе

