Герої в тіні: Україна відзначає День воєнної розвідки
Сьогодні українці вшановують тих, хто стоїть на сторожі державної безпеки, залишаючись у тіні, роблять внесок у перемогу
7 вересня Україна святкує День воєнної розвідки – свято тих, хто завжди залишається на крок попереду, виконуючи свою місію далеко від очей суспільства. Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) – орган, що викликає гордість у серцях українців, захоплення у світі та трепет у ворогів.
Фото: The Wall Street Journal
"Сьогодні ми пишемо нові сторінки історії воєнної розвідки – героїчні, драматичні й трагічні. Хто присвятив себе професії розвідника – свідомо йде на самопожертву заради України, адже інформація, добута та надана в потрібний час, може мати історичне значення для держави й бути вирішальним фактором у війні", - привітав з Днем воєнної розвідки України начальник ГУР Кирило Буданов.
Цього дня ми віддаємо шану тим, хто здобуває важливу інформацію, здійснює складні диверсійні операції та захищає інтереси України у найнебезпечніших умовах. Їхні досягнення часто залишаються поза увагою громадськості, але їхній внесок у перемогу неоціненний.
Фото: ГУР
Історія свята
Історія даного свята бере свій початок з 7 вересня 1992 року, коли в Україні було створено Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони. Цей крок став основою для формування незалежної розвідувальної системи держави після розпаду Радянського Союзу. Після здобуття незалежності у 1991 році Україна гостро потребувала створення власної воєнної розвідки, адже попередні структури були підпорядковані Москві. Вже у лютому 1992 року розпочалося формування Управління розвідки при Головному штабі Збройних сил, а 7 вересня було офіційно ухвалено рішення про створення нової структури.
У 1994 році Управління отримало назву Головне управління розвідки Міністерства оборони України та став важливим елементом у зміцненні обороноздатності України.
- Актуальне
- Важливе