Аби зберегти історію: у Білій Церкві відбулась "Біла вечірка"
Вчора на Замковій горі відбулась "Біла вечірка", до якої доєднались близько 40 білоцерківців
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
За словами голови правління ГО "Біла Церква туристична" Олени Фастівської, вечірку проводять вперше, її мета - зібрати кошти на сканер для оцифрування історичних матеріалів. Він необхідний для того, аби захистити від знищення та зношення документів, які зберігаються в Білоцерківському краєзнавчому музеї.
Фото: Еспресо: Біла Церква
До заходу доєднались близько 40 осіб. Організатори для купівлі сканера планують зібрати близько 29 тис. грн.На благодійному вечорі гості дегустували традиційну історичну кухню, сформовану народами, які проживали на території Білої Церкви: українцями, поляками та євреями. Відвідувачі ознайомились із визначними пам’ятками міста під час екскурсії Замковою горою. До того ж під час заходу провели аукціон, під час якого розіграли різні лоти, а вторговані гроші спрямують на ЗСУ.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Як тільки натрапила на допис в Інстаграм про даний захід, відразу вирішила долучитись, адже сподобалась його мета. Наше місто має величну та давню історію, тож захотілось відвідати екскурсію, аби більше дізнатись про нього. Коли дорослішаєш, розумієш наскільки важливо зберігати пам’ять про свій рід, народ та державу. Особливо у сучасному світі, де технології дають нам можливість оцифровувати історичні матеріали та документи, це відкриває нові шляхи збереження нашої культурної спадщини. Важливо не лише вивчати історію свого міста, але й зберігати та передавати її наступним поколінням у зручному та доступному форматі, і оцифрування є ідеальним рішенням для цього”, - зазначають відівідувачки заходу Наталя та Анастасія.
Фото: Еспресо: Біла Церква
“Якщо ми розумітимемо, хто ми, будемо об’єднуватись, згадувати коріння і підтримуватимемо зв’язок із нашим минулим, то тоді ми зможемо будувати майбутнє на міцному фундаменті історії, яка надихає та веде нас вперед, зберігаючи культуру і душу народу для прийдешніх поколінь", - наголошує на важливості даного заходу білоцерківський письменник Василь Линчак.
У Білоцерківському краєзнавчому музеї велика колекція письмових джерел, які потребують збереження. Заступниця директора музею Вікторія Петренко розповіла телеканалу Еспресо: Біла Церква, що даний проєкт популяризуватиме мистецтво серед широкого кола зацікавлених осіб, особливо в умовах війни. "За допомогою сканера ми проведемо оцифрування не лише письмових джерел, а й мистецької роботи. Багато музейних предметів зняті із експонування, деяким по 300 років, тому надзвичайно важливо зібрати візуальну інформацію для подальшого дослідження, зокрема і в електронному форматі. Для дослідників це велика перевага", - наголошує Вікторія.
- Актуальне
- Важливе