
Українська культура в часи війни: як молодь Білоцерківської громади залучають до підтримки традицій
Культура під час війни є надзвичайно важливою, адже саме вона є першим об’єктом нападу загарбників, котрі прагнуть знищити нашу мову, цінності та традиції. Однак, попри всі труднощі, культура відроджується, і все більше молодих людей починають глибше цікавитися своїм корінням і історією
Про це в інтерв’ю Еспресо: Біла Церква розповіла директорка Білоцерківської централізованої клубної системи Наталія Яковлєва.
"У першу чергу вони намагаються знищити нашу культуру, нашу мову, наші цінності. Бібліотеки — так, у першу чергу. Тому що ми є носіями цієї культури, і ми маємо її дуже швидко відроджувати", — пояснила вона.
Також Наталія Яковлєва зауважила, що останнім часом українська культура почала набирати обертів серед молоді. Зокрема, юнаки та дівчата дедалі більше цікавляться рідною мовою, культурою та тим, що раніше залишалося поза їхньою увагою.
Які культурні напрямки цікавлять молодь?
Загалом виділити популярність певних культурних жанрів виділити важко, оскільки смаки у всіх різні. До прикладу, у Білій Церкві юне покоління більше звертає увагу на цікаві виставки, тоді як старше покоління віддає перевагу театральним виставам або органній музиці.
"Молоде покоління, звичайно, орієнтується на соціальні мережі та інтернет. Вони прагнуть швидкого результату: якщо хочуть щось побачити, то одразу шукають в онлайні, переглядають виставки, подорожують віртуально. Натомість старше покоління все ще відвідує Будинок органної музики, творчі концерти, театр імені Саксаганського. Смаки у всіх різні, і це природно", — зазначила Наталія Яковлєва.
На які гуртки може записатися молодь у селах громади?
Наталія Яковлєва також розповіла, що в громаді активно розвивається мережа гуртків. Зокрема, у 2024 році відкрили вокальні та хореографічні гуртки в селищі Терезине, а нещодавно у Дроздах з’явилася студія хореографічного мистецтва та фітнес-заняття. У Пилипчі почав працювати гурток образотворчого мистецтва й хореографічна студія. Наразі хореографічні студії діють у Терезиному, Дроздах і Пилипчі, проте розвиток мережі триває.
Вона додала, що клубна система реагує на запити громади, тому в кожному будинку культури або клубному закладі функціонують вокальні студії, а нові творчі ініціативи продовжують розвиватися.
"Коли є запит на створення студій, ми оперативно організовуємо їх. Вокальні студії зараз діють майже в кожному будинку культури чи клубному закладі", — додала Наталія Яковлєва.
- Проведення культурно-мистецьких заходів: як функціонує Білоцерківська клубна система?
Повна версія інтерв'ю - на YouTube каналі Еспресо: Біла Церква.
- Актуальне
- Важливе