Масові отруєння у Білій Церкві через відключення світла: поради епідеміологині
Заступниця директора Білоцерківської районної філії ДУ "КОЦКПХ МОЗ" Марина Ляшко вважає, що відключення світла влітку можуть спричинити чимало інфекційних захворювань
Про це вона розповіла в етері телеканалу Еспресо: Біла Церква.
Експертка зазначила, що часті відключення електроенергії негативним чином впливають на стан продуктів та поширюють чимало інфекційних захворювань, зокрема кишкову групу інфекцій.
"У порівнянні з статистикою у минулому році, сьогоднішня ситуація набагато складніша. Раніше прослідковувалось всього 156 випадків захворювання, а станом на зараз - 179. Основне захворювання - сальмонельоз", - розповідає Марина Ляшко.
На думку заступниці директора Білоцерківської районної філії ДУ "КОЦКПХ МОЗ" перебої енергопостачання спричиняють швидке псування м'ясних, рибних та молочних продуктів.
"Ці продукти підпадають під вплив нестабільного температурного режиму. Дане середовище є сприятливим для розвитку різних бактерій розмноження у самому продукті. Тому, коли людина вживає хоча б напівзіпсовану їжу вона отримує велику дозу того чи іншого збудника. Відповідно у неї раптово починає проявлятися якесь кишкове інфекційне захворювання", - пояснює експертка.
Окрім цього, Марина Ляшко розповіла, що не тільки домашня їжа, але багато інших продуктів можуть переносити різноманітні захворювання. До прикладу, напівфабрикати та навіть заморожені овочі та фрукти можуть з кожною зміною температури можуть накопичувати збудників.
"Для заморозки найкраще обирати цільний продукт до якого не доторкалась людина, бо наша патогенна флора під час розморожування чи заморожування залишається на виготовленому продукті харчування. Через це токсини можуть накопичитись і спричиниться захворювання", - зазначає працівниця ДУ "КОЦКПХ МОЗ".
Загалом, епідеміологиня застерігає людей від покупок м'ясних або молочних продуктів на ринку та в жодному разі не вживати їх у сирому вигляді. Натомість вона радить обирати їжу у закритих пакуваннях, де дотримується хоча б мінімальний термальний режим.
Зауважимо, що спричинити хвороби влітку можуть не лише зіпсовані продукти харчування, а й проблеми в екосистемі. Марина Ляшко стверджує, що багато тварин у нашому регіоні розносять сказ.
"На сьогодні дуже багато диких тварин через проблеми в екосистемі прибігають в місто у пошуках їжі. Зокрема, лисиці забігають і до Білої Церкви. Так, як більшість людей викидає зіпсовані продукти харчування, дикі тварини живляться на смітниках. Це дуже небезпечно, тому що вони поширюють чимало захворювань, особливо сказ", - розповідає епідеміологиня.
- Актуальне
- Важливе