Бюджет Білоцерківської громади збільшили на майже 49 млн грн
16 січня під час позачергового засідання 68 сесії БМР депутати ухвалили рішення про зміни бюджету громади на суму субвенцій з державного бюджету у розмірі 48,7 млн грн
За інформацією БМР, це включає 3 основні напрями фінансування:
- понад 19,3 млн грн - на доплати педагогам закладів загальної середньої освіти;
- понад 6,9 млн грн - на обладнання для природничо-математичних кабінетів (на реалізацію проєкту НУШ);
- понад 2,4 млн грн – на зарплати вчителям, які проводять корекційні заняття для дітей з особливими освітніми потребами.
Також депутати ухвалили збільшення субвенцій на харчування учнів початкових класів на понад 19,9 млн грн за рахунок залишку коштів на 1 січня 2025 року.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Чи покриває субвенція витрати на проведення корекційних занять для дітей з особливими потребами?
Натомість начальник Управління освіти та науки БМР Юрій Петрик під час засідання зазначив, що для забезпечення корекційних занять для дітей з особливими потребами не вистачає коштів.
Станом на 15 січня 2025 року в комунальних закладах загальної середньої та дошкільної освіти Білоцерківської громади навчається 508 дітей цієї категорії, для яких необхідно 2201 година корекційних занять на тиждень. Однак за новим розподілом коштів субвенції на ці цілі виділено лише 1536 годин на місяць, що не покриває реальних потреб.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
“У комунальних закладах загальної середньої освіти Білоцерківської громади здобувають освіту 283 дитини з особливими освітніми потребами. Залежно від їхніх рівнів підтримки, потрібно 1207 годин корекційно-розвиткових і психолого-педагогічних занять на тиждень. Це може включати роботу з логопедом, психологом або іншими спеціалістами. У закладах дошкільної освіти навчається 225 дітей, яким необхідно 994 години занять на тиждень. Загальна потреба громади – 2201 година занять на тиждень. Якщо помножити на місяць, це 8084 години. На фінансування виділено субвенцію в розмірі 2 млн 438 тис. 200 грн на 10 місяців, тобто 244 тис. 300 грн на місяць, що забезпечує 1536 годин занять на місяць. Таким чином, навіть на тиждень не вистачає 665 годин”, – пояснив Юрій Петрик.
Юрій Петрик також додав, що Міністерство освіти і науки України підтвердило недостатність коштів на повне фінансування корекційних занять і рекомендувало місцевим органам забезпечувати їх коштом місцевих бюджетів.
- У бюджет-2024 включили субвенцію від держави у розмірі понад 19,9 млн грн: на що підуть кошти.
- Актуальне
- Важливе