Київський князь Володимир, або Красне Сонечко: сьогодні в Україні відзначають день Хрестителя Русі
28 липня в Україні відзначають день пам'яті князя Володимира. Що можна робити цього дня, а від чого слід відмовитися
Київський князь Володимир народився близько 960 року. Він був онуком князя Мала, якого княгиня Ольга стратила за вбивство свого чоловіка Ігоря. Його батьком був Святослав, син княгині Ольги.
Із язичника у православ’я
Володимир спочатку був язичником, поклонявся богам та мав гарем. Коли князь взамін на військову допомогу попросив руки візантійської царівни Анни, Константинополь погодився за умови, що він прийме хрещення. Володимир обрав православ'я.
Князя Володимира хрестили в Херсонесі, під час обряду він отримав ім’я Василь. Разом із ним хрещення пройшли його дружини, діти, слуги. Після обряду він відмовився від усіх дружин, залишившись з Анною, і в 988 році вони разом вирушили до Києва.
"Якщо хто не прийде завтра на річку - багатий або бідний, жебрак або раб - буде мені ворог"
Згодом у річці Дніпро відбулося історичне Хрещення Русі. Відомо, що закликаючи народ прийти на Хрещення Русі, Володимир сказав: "Якщо хто не прийде завтра на річку - багатий або бідний, жебрак або раб - буде мені ворог".
Відтоді Володимир руйнував язичницькі святилища та зводив на їх місці церкви. Він побудував храм Успіння Пресвятої Богородиці (Десятинний), потім у Києві звели храм Софії та кафедральний собор Пресвятої Богородиці.
Князя Володимира також називають Володимир Красне Сонечко за те, що був добрий і годував жебраків.
Володимир помер 15 липня 1015 року в селі Берестове біля Києва та був похований у Десятинній церкві
Що не можна робити цього дня
У День Володимира не радять важко працювати, щоб не накликати проблеми й біди. Також не слід відмовляти в допомозі нужденним. Якщо ж цього дня лаятися з близькими, може трапитися сімейне лихо.
Що можна робити в цей день
Вважається сприятливим сьогодні збирати урожай овочів, фруктів та ягід. У молитвах до апостолів цього дня треба просити миру, душевного спокою та добробуту для рідних і близьких.
Народні прикмети і традиції
Наші предки вірили, що:
- високо пливуть хмари – до сухої й теплої погоди;
- мурахи будують високі мурашники – до ранньої й холодної зими;
- яскраві зорі вночі – до грози вдень;
- вранці на траві багато роси – до гарної погоди вдень.
- Актуальне
- Важливе