
Спорт - це психологічна реабілітація і важливо, щоб ветерани активно долучались, а не залишались наодинці
Я - ветеран, і для мене реабілітація - це спорт. Саме тому беру участь у різних змаганнях і спортивних подіях, однак вони потребують витрат
У минулому році й цьогоріч брав участь у міжнародних спортивних подіях для учасників бойових дій, які зазнали травм та каліцтв внаслідок війни. Зокрема для участі у напівмарафоні RomaOstia25 проходив реєстрацію через спеціальний додаток.
Обираю спортивні заходи не тільки для ветеранів, а й для любителів спорту. Та й побратими діляться цікавою інформацією про змагання. Цьогоріч вкотре долучився до Всеукраїнських адаптивних змагань серед ветеранів війни. Щороку беру участь у відбіркових змаганнях до Збірної України на Ігри Нескорених з 2017 року.
Фото: фейсбук-сторінка Олександра Прокопенка
Навіщо займатися спортом?
Раніше, працюючи одним із координаторів у "Спорт для всіх", намагався власним прикладом надихнути побратимів на спортивні активності. Однак зараз є проблема з залученням військових до занять спортом. Багато моїх військових друзів обирають відпочинок на природі, зокрема риболовлю.
Для мене спорт – це не тільки фізична, але й психологічна реабілітація.
Організація спортивних заходів для ветеранів війни — це надзвичайно складна та кропітка робота, яка вимагає особливого підходу. Навіщо займатися спортом? З дитинства батько та старший брат привчали мене до активностей. І коли після поранень, каліцтв і контузій повертаєшся до цивільного життя, спорт стає своєрідним психологічним і фізичним розвантаженням. Це адаптація до нового життя.
Фото: фейсбук-сторінка Олександра Прокопенка
Проте, коли є видимі поранення чи ампутації, це впливає на сприйняття оточення, адже ти вже не "такий, як усі". Та коли проводяться змагання для ветеранів війни, ти стаєш рівним серед рівних. Крім того, в таких змаганнях є поділ на категорії за типами поранень.
Підтримка
Коли я тренуюсь і беру участь у змаганнях, часто ділюсь цим на своїх сторінках у соціальних мережах. Один раз був приємний випадок: після повернення з відбіркових змагань управління молоді та спорту компенсувало витрати на поїздку. Також директор спортивної школи запрошував мене тренуватися та вдосконалювати навички їзди на велосипеді. Волонтери допомогли з житлом і трансфером під час поїздки з побратимами до Англії на велоподію. Таку ж підтримку було б доречно отримати від місцевої влади.
Друзі й родичі – головна фінансова підтримка спортивної реабілітації й участі у заходах.
Зазвичай, змагання шукаєш сам. Це ж для тебе. А спонсора знаходиш самостійно, хоча це й не просто або найчастіше за свій рахунок організовуєш поїздку.
Про автора: Олександр Прокопенко, спортсмен, ветеран війни, учасник бойових дій.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе