Солодка і соковита хурма: як змінюється ціна та чим вона корисна
Щороку, у холодний період, на прилавках білоцерківських ринків рясніє хурма, яка є неабияким джерелом вітамінів і мікроелементів
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Помаранчева багата на поживні речовини, клітковину, вітаміни А, С, В6, йод, залізо тощо. Як розповідають продавці, везуть фрукт переважно з Азербайджану, але можна знайти також з Грузії, але на смак вона вже буде не така солодка.
"Найбільше беруть азербайджанську, оскільки вона найкорисніша. Ще є Шарон. Цей сорт твердий. Він таким й має бути", – розповідає продавчиня Марія.
Фото: Еспресо: Біла Церква
У світі налічується щонайменше 500 різновидів хурми. Натомість у нашому місті їх декілька. Обрати білоцерківці можуть на будь-який смак та колір.
"Хурма є трьох видів: корольок, шарон й пірамідка. Шарон також кілька видів – є більші, менші ... різні. Ціни такі: корольок – 80 гривень, шарон – 100, а є й по 180, 200, 160, залежно від якості", – зазначає продавчиня Світлана.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Але все ж таки ціна поки коливається у межах 90-100 грн за кілограм, залежно від сорту. Попри високу вартість, покупці активно купують сезонний фрукт, адже він корисний для зміцнення імунітету.
"Купуємо, бо дуже гарна. Я дуже люблю хурму, вона корисна для організму, бо має багато вітамінів. Ну, так, трохи дорого, але треба купувати", – поділився з журналістами покупець Василь.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Про користь ягоди наголошує і фахівчиня у сфері здорового харчування Катерина Черкаська. Це "супер їжа", адже у солоденькій є величезна кількість клітковини, пектинів тощо. Також експертка стверджує, хто не любить хурму у звичайному вигляді, її можна додати до випічки та салатів.
"Тим, хто страждає від залізодефіциту, рекомендую вживати хурму. Вона також корисна для профілактики та покращення зору, адже містить вітамін А. Але, знаєте, не все ідеальне. Людям із цукровим діабетом слід обережно споживати цю ягоду, бо вона досить солодка. Також у післяопераційний період або при загостреннях шлунково-кишкового тракту варто обмежити чи навіть тимчасово відмовитися від хурми. Дітям її можна давати з двох років, адже вона містить натуральні цукри. Корисно споживати хурму в сушеному вигляді чи запеченою. Тож запрошую всіх додати її до раціону", – пояснює експертка.
Фото: Еспресо: Біла Церква
А ось обрати помаранчевий плід не складно, варто лише звернути увагу на декілька деталей. Спочатку варто поглянути на плодові листочки, якщо вони зелені, та свіжі, то велика ймовірність, що плід терпкий і не готовий до вживання. Але якщо листок сухий — фрукт стиглий. Додамо, що шкірка ягоди має бути гладенькою та з прожилками.
Продавці кажуть, попит на фрукт лише зростає, тож не пропустіть можливість насолодитися цим яскравим дарунком природи.
- Традиційний український борщ: скільки українцям доведеться заплатити за інгредієнти цієї осені.
- Актуальне
- Важливе