Нетипова терапія: користь та виклики цвяхостояння
Цвяхостояння — це давня практика, яка допомагає людям покращити свій фізіологічний та психоемоційний стан. Сьогодні ця терапія набуває популярності у Білій Церкві
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Психологиня та цвяхотерапевтка Валентина розповідає, що стояння на дошках Садху допомагає запустити кровообіг, привести в тонус внутрішні органи та покращити їхню роботу.
"Дошки Садху були створені насамперед для того, щоби допомагати людині оздоровити тіло. Тобто базово – це інструмент оздоровлення, який допомагає включити кровообіг, привести в тонус внутрішні органи, покращити їхню роботу і т.д. Це започаткувалось для того, щоби люди, які вже не можуть собі дозволити опиратися тільки на класичну медицину, обирали інші способи", - говорить експертка.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Загалом основні симптоми, з якими можуть допомогти цвяхи, — це страх та тривога
"Зараз основною проблемою більшості пацієнтів є тривога. На жаль, чомусь сьогодні це слово стало для нас занадто буденним. Люди приходять до мене з бажанням позбутись цього відчуття", - ділиться своїм досвідом Валентина.
Спеціалістка наголошує, що стояння на цвяхах може бути корисним для всіх, незалежно від віку, проте існують певні протипоказання. До них належать вагітні жінки, люди з важкими серцево-судинними захворюваннями або ті, хто переніс певні операції.
Та все ж цвяхи можна використовувати по-різному, тому люди після важких станів можуть отримати користь від терапії в сидячому положенні.
"Це можуть бути вагітні жінки, люди з дуже важкими серцево-судинними захворюваннями або після певних операцій, менструації. Але хочу сказати, що цвяхи можна використовувати по-різному. До мене приходять так само люди після важких станів, і ми використовуємо цвяхи в сидячому положенні", - зауважила психологиня.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Однією з клієнток Валентини є Тетяна, яка вже вдруге випробовує цю терапію. Вона розповіла, що під час першого сеансу відчувала багато внутрішніх переживань і навіть хотіла зіскочити з цвяхів, але згодом отримала певне задоволення.
"Минулого разу це були такі неочікувані відчуття. Це важко з чимось зрівняти. Я бачу, що цвяхи гострі, але коли стаю, то мій мозок вимикається. Вперше я мала дуже багато внутрішніх переживань, хотілося зіскочити з дошки та покинути приміщення. Зараз я почуваюся набагато спокійніше. Звісно, це не дуже приємна процедура, однак терпима", - описала свої враження жінка.
За словами психологині, людям, які вперше хочуть стати на дошки Садху, варто пройти повний сеанс, що включає спілкування з психологом за чашкою ароматного чаю та формування запиту.
- Актуальне
- Важливе