
Богдан Рудківський: молодий герой, який зупиняв ворога в перший день вторгнення
27-річний старший солдат Богдан Рудківський, відомий побратимам за позивним Рудік, поліг 24 лютого 2022 року під час виконання бойового завдання в місті Олешки на Херсонщині
Про це стало відомо з платформи пам'яті "Меморіал".
У перший день повномасштабної війни він став на захист України й загинув, стримуючи наступ ворога. Смертельні поранення отримав внаслідок артилерійського обстрілу з боку російських окупантів.
Богдан Рудківський народився в місті Біла Церква Київської області. З дитинства захоплювався баскетболом — почав тренуватись у п’ятому класі, а згодом навчався у спортивному класі школи №18. Середню освіту здобув у Київському обласному ліцеї фізичної культури та спорту, після чого вступив до Білоцерківського аграрного університету. У вільний час продовжував грати у баскетбол.
Фото: зі сторінки у Facebook Oksana Levkova
З 2019 року Богдан служив у Збройних Силах України. Обіймав посаду механіка-водія у 1129-му зенітному ракетному Білоцерківському полку імені генерал-хорунжого Миколи Капустянського. У день повномасштабного вторгнення захисник перебував на навчаннях із підрозділом у Херсонській області.
За відвагу й вірність присязі Богдан Рудківський нагороджений медаллю "Учасника бойових дій" та орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).
"Це був найкращий син. Добрий, чесний, порядний. Займався баскетболом з 5 класу. Де б він не був, з ним завжди був баскетбольний м’яч. Допомагав своїм друзям, був для них порадником і підтримкою. Поважав старших людей. Дуже любив тварин і вони відповідали взаємністю", – згадує мама Людмила Степанівна.
Поховали захисника в селі Раденськ Херсонської області. Посмертно йому надали звання "Почесний громадянин міста Біла Церква".
У Богдана залишилися батьки — Людмила Степанівна та Леонід Казимирович.
Спогади матері про Богдана Рудківського
На своїй сторінці у Facebook голова правління ВГО "Не будь байдужим!" Оксана Левкова поділилася емоційною розповіддю матері Богдана, яка втратила сина у перший день повномасштабного вторгнення:
"Він повоював кілька годин 24-го лютого і зразу загинув. Поховали його на окупованій території, тому на могилу я не ходжу, – розповідає мені Людмила Рудківська з Білої Церкви, яка втратила сина під час повномасштабного вторгнення однією з найперших. – Не знаю, чи жива та жінка, яка його шукала по полях і на свій страх і ризик ховала. Таких чуйних патріотів росіяни часто беруть на підвал. З нею нема зв’язку".
Фото: зі сторінки у Facebook Oksana Levkova
За відомим білоцерківським баскетболістом, якому навіки 28 і на рахунку якого — сотні перемог у спортивних змаганнях в Україні, сумують не лише дівчата. Його згадують самотні бабусі-сусідки, яким Богдан допомагав, попри зайнятість спортом.
"Носив сумки зі смаколиками, ремонтував квартири і забавляв веселими історіями", – згадує п. Людмила.
І молодь, і люди поважного віку досі дивуються: як у хлопцеві поєднувалася виняткова емпатія до ближнього і вміння "добити" суперника на полі?
Як і десятки інших бійців білоцерківської зенітно-ракетної бригади, Богдан у 2021 році служив на Херсонщині, охороняв кордон з анексованим Кримом.
"Херсонщина йому дуже подобалася: залитий сонцем край, фрукти, овочі, море, – каже його мама. – Натякав, що хотів би повністю там оселитися"…
Фото: зі сторінки у Facebook Oksana Levkova
24 лютого в ту бойову машину, яку він вів, влучив російський снаряд.
"Тоді загинуло троє хлопців: мій Богдан від уламку, а ще двоє – просто згоріли", – зітхає.
Побратим відтягнув Богдана далеко в посадку, тому його потім місцеві, які взялися ховати українських загиблих, шукали аж до 7 березня. Місцевий священник відспівав усіх трьох.
"В один ряд їх там, у селі Раденськ коло Олешок, і поховали, – каже жінка. – За упокій всіх трьох я і молюся. Бо один, що з Полтавщини – круглий сирота, а мама другого живе на Луганщині, і зв’язку з нею нема"…
Фото: зі сторінки у Facebook Oksana Levkova
У тій згорілій бойовій машині згорів і баскетбольний м’яч — вічний талісман Богдана. Там, на Херсонщині, він і залишився — у землі, яку полюбив і де мріяв жити.
"Богдан обіцяв мені купити червоне авто, але не судилося. Червоний одяг дозволити собі носити не можу. Мені всі ці три роки комфортніше в чорному", – каже мати.
Сергій Шпак: воїн з Рокитнянщини, який поліг за Україну
- Актуальне
- Важливе


