Безпека на висоті: як у парку ім. Тараса Шевченка дбають про надійність атракціонів
Власник канатної дороги Роман Сапрун детально розповів про контроль та безпеку устаткування для екстремального відпочинку у Білій Церкві
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Чоловік розповідає, що мотузка для атракціону використовується мінімум 10 мм завтовшки. На розрив вона витримує 2700 кг.
"Фактично з цим обладнанням дуже важко щось зробити. Але з часом вона втрачає свої фізичні властивості, тому раз на два роки ми проводимо випробування. Сталевий трос, який ми використовуємо, має діаметр 1 см і на розрив витримує понад 4 тонни. Це також дуже великий запас міцності для наших клієнтів", - зазначив Сапрун.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Окрім цього, інструктор канатної дороги Олександр Фіалко стверджує, що кожного ранку особисто перевіряє обладнання.
"У кінці сезону ми знімаємо все обладнання та перед початком нового перевіряємо його. Є гарантії та страховки, все в нормальному стані", - додав Фіалко.
Проте деякі батьки орієнтуються на зовнішній вигляд атракціонів та висоту. Більшість з них уникає розваг, де є велика ймовірність падіння.
"Я не нервую, тому що канатна дорога невисока. До того ж дитині одягають шолом та інші засоби безпеки. Якби це було вище, я могла б засумніватися у надійності конструкції", - поділилась одна з матусь.
Згідно з Законом України "Про охорону праці", за справність атракціонів відповідає їхній власник, який повинен вживати заходи для безпечної експлуатації. Адвокат Віталій Гаделія наголошує, що отримання дозволу залежить від класу атракціону, а перевірки здійснює Держпраці.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Отримання дозволу залежить від того, до якого класу належить атракціон. Дозволи видає Держпраці, яка перевіряє їхню справність. У випадку порушень можуть бути накладені штрафи, а у разі тяжких наслідків — відкриті кримінальні провадження", - зазначив Гаделія.
Зазначимо, що 21 липня в Києві під час переправи через Дніпро на Труханів острів обірвалася канатна дорога, якою спускалася людина.
- Актуальне
- Важливе