Еспресо. Біла Церква
Ексклюзив

Спорт — ключ до успіху: куди записати дитину у Білій Церкві для розвитку важливих навичок

19 жовтня, 2024 субота
10:00

Відповідальність, самодисципліна, впевненість та конкурентоспроможність — і це ще далеко не весь перелік якостей, які може виховати у собі дитина завдяки спорту

Зміст

Журналісти Еспресо: Біла Церква вирішили дослідити, яким чином спорт вливає на життя дітей в майбутньому та перерахували школи з фізичної підготовки у нашому місті, куди можна записати свою малечу.

Перелік спортивних позашкільних закладів у Білій Церкві

У Білій Церкві є широкий вибір спортивних гуртків для дітей, де кожен може знайти щось до душі, а також розвинути свої фізичні та соціальні навички. Ось кілька закладів, які пропонують цікаві спортивні програми: 

ДЮСШ "Юність" пропонує різні види спорту:  з волейболу, художньої гімнастики, шахів, шашок або важкої атлетики.

У ДЮСШ № 1  доступні різноманітні види спорту, серед яких волейбол, баскетбол, боротьба, фехтування, плавання та інші.

ДЮСШ № 2 - ця школа також надає можливість дітям розвивати свої спортивні здібності у різних видах спорту: баскетбол, волейбол, легка атлетика та плавання.

ДЮСШ "Зміна" - тут можна спробувати себе у волейболі, футболі, веслуванні на байдарках, каное, фігурному катанні чи навіть хокеї. 

ДЮСШ "Олімп" пропонує заняття з вільної боротьби, дзюдо, легкої атлетики та боксу. 

 ДЮСШ "Богатир" - цей заклад спеціалізується на вільній та греко-римській боротьбі, дзюдо, паверліфтингу та велоспорті.  

ДЮСШ "Промінь" пропонує заняття з велоспорту. 

У Київському обласному ліцеї фізичної культури та спорту працює 9 спортивних відділень: волейбол, легка та важка атлетика, баскетбол, вільна та греко-римська боротьба, плавання, художня гімнастика. 

Комунальний заклад Білоцерківської міської ради "Льодовий стадіон" - справжнє царство для фанатів зимових видів спорту. Тут діти можуть спробувати свої сили у хокеї та фігурному катанні. 

Волейбол, футбол чи плавання — який вид спорту краще обрати для дитини?

Тренерка-викладачка з волейболу вищої категорії Олександра Гаюк-Омельчук поділилася своїм досвідом і роздумами про те, як спорт впливає на дітей і чому вибір відповідного виду діяльності є важливим. Вона вважає, що спорт не тільки покращує фізичний розвиток дитини, але й суттєво впливає на соціалізацію, допомагає розвивати комунікаційні навички та підвищує рівень впевненості.

За словами Олександри, одна з ключових проблем сьогодні – залежність дітей від гаджетів. Вона підкреслює, що через постійне перебування в телефоні сучасна молодь все менше часу проводить у реальному соціумі, що призводить до втрати навичок спілкування.  

"Раніше я та мої однолітки були більш комунікабельні, нам не було на що відволікатись, тому ми більше між собою спілкувались. Зараз діти цього не вміють. Як тренер з волейболу можу запевнити, що діти спочатку приходять сором'язливі, однак згодом вони починають більше спілкуватись та знаходити собі друзів. Загалом, найкраще, що дає спорт – це комунікаційні навички", - коментує експертка.

Фото: Facebook-сторінка Олександри Гаюк-Омельчук

Окрім соціальних аспектів, тренерка також підкреслює важливість фізичного розвитку. Вона зазначає, що багато батьків недооцінюють роль спорту у житті їхніх дітей, фокусуючись більше на академічних успіхах.

"Діти сидять по 5 уроків в школі, йдуть на додаткові, а часу на спорт не мають. Через це фізичний розвиток дуже страждає. Діти стають мало координовані, погано фокусують свою увагу, не мають абстрактного мислення. Спорт звісно допомагає це розвинути", - пояснює Олександра.

Вона також додає, що фізична активність сприяє покращенню загального здоров’я, зміцнює імунітет і навіть допомагає виправити проблеми з поставою.

Щобільше, Олександра також детально пояснила журналістам, як батькам обирати відповідний вид спорту для своїх дітей. На її думку, важливо враховувати індивідуальні особливості дитини, такі як зріст, фізична форма та інтереси. Вона звертає увагу на те, що високим дітям можуть підходити такі види спорту, як волейбол або баскетбол, оскільки вони вимагають добрих ростових даних. Натомість більш активним і гнучким дітям можна рекомендувати гімнастику.

"Якщо дитина маленька, координована, хоче всюди бігати, дуже сильно активна – їй піде художня гімнастика. Взагалі, я вважаю, що хлопчиків з 3 до 6 років варто віддавати на гімнастику. Бажано, щоб вони проходили на тренування мінімум 2 роки. Після цього хлопець може піти на легку атлетику, боротьбу, бокс та інше. Така дитина вже тренована, сильна та підготовлена фізично до інших видів спорту. На плавання в більшості випадків приводять дітей, у яких є певні проблеми з поставою. Загалом, батьки обирають для дитини той вид спорту, який їм сподобався", - зауважує фахівчиня.

Олександра також розповідає про досвід своєї роботи в ДЮСШ №1, де, на її думку, створені всі умови для розвитку дітей. Вона зазначає, що школа вважається однією з найкращих в Україні завдяки професійній команді тренерів, які самі були успішними спортсменами та мають великий досвід у роботі з дітьми.

"У ДЮСШ№1 працюють справжні професіонали, які в минулому були успішними спортсменами, які знають як правильно знайти підхід до дітей. У нас пропонується велика кількість видів спорту, куди можна записати свою дитину. Однак мені ще подобаються й інші школи в нашому місті: ДЮСШ"Олімп", ДЮСШ"Зміна", ДЮСШ"Промінь", - розповідає майстриня з спорту.

Фото: БМР

Підсумовуючи, Олександра підкреслює, що робота з дітьми – це виклик, який вимагає терпіння і професіоналізму. За її словами, основне завдання тренера – дати дитині технічну базу, на якій вона зможе розвиватися далі. Однак жінка впевнена, що правильний підхід до дітей завжди приносить свої плоди, і більшість учнів залишається з нею на довгі роки.

"Як правило, діти до мене приходять і більше ніколи не йдуть", – підсумовує тренерка.

Історії спортсменів: "як фізична підготовка вплинула на моє життя?"

Своїм досвідом із журналістами поділилися місцеві спортсмени. Хтось з них побудував успішну кар'єру в спорті, інший, будучи аматором, досяг значних результатів, а дехто, навіть полишивши спорт, виніс з нього цінні життєві уроки, які знадобилися в майбутньому.

До прикладу, Анна Ільченко вже понад 10 років займається волейболом. Нині вона працює тренером в Академії пляжних видів спорту "Sunrise".

Свій шлях дівчина розпочала з ДЮСШ "Юність", згодом почала займатись у ДЮСШ №2. За словами Анни, кожна зі спортивних шкіл забезпечувала гарні умови для занять, а кваліфіковані тренери дали гарний початок для подальших результатів і допомогли полюбити цей вид спорту. 

Фото: особисті фотографії Анни Ільченко


"Спорт виховав в мені багато позитивних якостей. Так, я навчилась працювати в колективі, брати відповідальність за свої дії та підтримувати інших. Щобільше, спорт допоміг мені знайти багато друзів-однодумців. У нас в місті функціонує чимало ДЮСШ, які дійсно забезпечують належний розвиток молоді, допомагають виховувати здорове населення і прикріплюють любов до спорту. Кожна дитина в нашому місті може знайти заняття для себе: футбол, волейбол, хокей, фігурне катання, шахи та інше. Загалом, в нашому місті є багато кваліфікованих тренерів, які дійсно є професіоналами у своїй справі", - розповідає спортсменка. 

Також вона коментує, що іноді через нестачу залів або спортивних локацій тренування проходять в інших закладах, однак це не заважає дітям гідно представляти наше місто на змаганнях різного рівня.

Зазначимо, що Анні присвоїли І дорослий розряд з класичного волейболу. Окрім цього, дівчина має звання кандидата в майстри спорту України з пляжного волейболу.  

Фото: особисті фотографії Анни Ільченко


Натомість на думку Євгена Мазнєва, спорт в нашому місті розвинутий не надто якісно. Хлопець самостійно тренується вже близько 8 років. За цей час він навіть отримав розряд кандидата в майстри спорту України з пляжного волейболу. До знайомства із цим видом спорту Євген довгий час займався футболом. 

"Якщо коротко, спорт — це круто! Це хобі безумовно допомагає налагоджувати зв'язки, знаходити однодумців, а при вдалих обставинах навіть друзів. Окрім цього, за допомогою регулярних тренувань організм людини стає більш загартованим.Та все ж для мене фізична активність — це хороший спосіб ментально відпочити після важкого робочого дня", - зауважує хлопець та додає : "Загалом, спорт погано розвинутий не лише в Білій Церкві, а й в Україні в цілому. Єдиний вид спорту, який у нас підтримують — це футбол. Якщо ж брати волейбол — тут ситуація набагато гірше. У нас є лише жіночий волейбол, чоловічим ніхто не займається. Звичайно є декілька людей, які тренують хлопців, однак вони це роблять лише із власної ініціативи".

Фото: особисті фотографії Євгена Мазнєва

Ілля Кабанчук займався баскетболом протягом 12 років, однак закинув своє хобі майже 2 роки тому. Колишній баскетболіст стверджує, що спорт відіграв велику роль у його житті. Завдяки постійним тренуванням та дисципліні, хлопець ще в підлітковому віці став дуже відповідальним та самостійним. 

"Я займався у ДЮСШ№1. Загалом, там все було чудово. Хоч мій тренер був суворий, він дуже позитивно вплинув на мене та моїх однолітків. Так, я став дуже дисциплінованим та  відповідальним. Загалом, у нас була хороша зала,  завжди було достатньо інвентарю та форми. Ми постійно їздили на різноманітні змагання. Окрім цього, до нашої школи приїжджали команди з усієї України", - згадує Ілля. 

 

Фото: особисті фотографії Іллі Кабанчука

  •  Де юні білоцерківці можуть розвиватися та проводити час з користю після школи?
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.51
    Купівля 41.51
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 43.6
    Продаж 44.28
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
3 грудня
18:00
Огляд
Якою буде погода 4 грудня: прогноз у Білій Церкві та районі
17:30
Цифрова Білоцерківська громада: що чекає мешканців впродовж наступного року
17:05
Оновлено
світло
4 грудня діятимуть графіки відключення електроенергії
16:30
Поліція розшукала двох дітей, які втекли від батьків
16:00
"Круті перці" пішли "з-під молотка" на аукціоні за 7,5 тис. грн
15:30
Білоцерківські танцюристи вибороли два золота на "Гордості Нації" (+ФОТО)
14:40
Білоцерківські копи зупинили на Одеській трасі п'яного водія без прав
14:10
Ексклюзив
Тарасівське родовище: чим небезпечне та чому мешканці проти
13:00
Біла Церква попрощалась з 52-річним героєм Дмитром Александровим
12:30
ремонт доріг
До кінця року в Тетієві відремонтують дороги
11:30
Сатира та гумор як зброя: у Центральній бібліотеці міста презентували збірку (+ФОТО)
10:30
Пожежа у Володарській громаді: горів житловий будинок
09:30
Пошкоджено будинки та автомобілі: наслідки ворожої атаки на регіон
08:40
дрон «Вектор»
За минулу добу російська армія в Україні втратила 1780 солдатів, 8 танків та 31 БПЛА
2024, понедiлок
2 грудня
20:30
У театрі ім. П.Саксаганського зіграли виставу для дітей з інвалідністю (+ФОТО)
19:30
Єврокомісія присвоїла Київщині знак "Регіональна Інноваційна Долина"
17:00
Жінка знайшла вночі маленьку дитину у дворі: хлопчика повернули матері
16:30
У Білій Церкві вперше відбувся Кубок України з карате серед чоловіків та жінок з WKF
15:30
Розпочався етап подання заявок на "Зимову єПідримку": що це та як отримати
15:00
Затверджено нову спортивну програму для громади на наступні 3 роки
14:00
Таращанські спортсменки завоювали призові місця на змаганнях (+ФОТО)
12:50
На Донеччині загинув 37-річний воїн Юрій Пурчела
11:30
Пожежа на Білоцерківщині: сталося загоряння сміття
11:15
Стипендія Президента України: 2 учнів з Білої Церкви отримали нагороди
11:05
Оновлено
У Спасо-Преображенському соборі попрощаються із захисником Дмитром Александровим
10:30
OPINION
Ольга Нагорна блог
Рятувальний жилет для ФАПів: чого не вистачає у селах громади
09:50
Оновлено
У Білій Церкві сталася пожежа в багатоповерхівці: є постраждалі
09:10
повітряна тривога
Уламками пошкоджено складське приміщення: наслідки нічної атаки на Київщину
08:25
ЗСУ
За минулу добу російська армія в Україні втратила 1790 солдатів, 9 танків та 83 БПЛА
Більше новин