Безоплатна підтримка: що додадуть до Програми інтеграції ВПО у громаді
ГО "Сонях" та рада з питань ВПО залучають міжнародних партнерів для організації заходів з адаптації та розвитку для переселенців
Про це повідомляє телеканал Еспресо: Біла Церква.
За словами голови ради з питань ВПО при БМР Наталії Редько, нещодавно завершилась школа фінансової грамотності для внутрішньо переміщених осіб. Як наслідок, майже 30% студентів вже відкрили власну справу або звернулися за грантовою підтримкою для створення бізнесу.
Наразі в громаді тривають заняття у школі соціальної згуртованості. ВПО можуть отримати безоплатну юридичну допомогу та психологічну підтримку. До прикладу, організація "Сонях" провела 4 заходи, спрямовані на згуртованість та знайомство з містом, культурою і традиціями. У них взяли участь також місцеві жителі.
"Коли людина до нас звертається, ми намагаємося вияснити її потреби, щоб зрозуміти чим ми можемо допомогти. До школи фінансової грамотності звернулись дівчата, які були психологічно не готові. Ми перенаправили їх для роботи з психологами, і на останньому занятті вони здивували усіх. Одна з них вже відкрила власну справу", - зазначила Наталія Редько.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Основне завдання ради з питань ВПО - визначити напрями адаптації та інтеграції переселенців. Зокрема, на останньому засіданні ради було ухвалено рекомендації щодо доповнень до програми інтеграції переселенців. Нині вони направлені на розгляд місцевих депутатів. Секретар ради Володимир Дністрян впевнений, що ці доповнення стосуються найбільш вразливих категорій переселенців, включаючи новоприбулих та маломобільних осіб.
"Одним з додатків є запровадження програми безкоштовної правової допомоги та психологічної підтримки. Також планується компенсація витрат на оренду житла для новоприбулих, особливо тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах", - додав Володимир Дністрян.
Окрім цього, голова ради з питань ВПО Олексій Кудінов зазначив, що у громаді необхідно створити інтеграційний простір, де переселенці зможуть отримувати комплексну допомогу, навчання та брати участь у тренінгах і майстер-класах.
"Ми бачимо, що є потреба у тому, щоб ВПО могли збиратися в одному місці, отримувати допомогу від соціального захисту та громадських організацій. Ми віримо, що до кінця 2024 року це питання буде вирішене", - сказав Олексій Кудінов.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Результати соціологічного дослідження, проведеного організацією "Сонях" у партнерстві з міжнародною радою наукових обмінів і досліджень IREX, показують, що житлове питання є однією з основних потреб переселенців. Членкиня ради з питань ВПО Єлизавета Голуб підкреслила, що переселенцям потрібно надати змогу придбати власне житло. Це змотивує людей залишатися і працювати в Україні.
"Було прийнято рішення звернутися до депутатів міської ради з проханням підтримати звернення до Кабінету Міністрів щодо зміни умов кредитування за програмою "єОселя" для ВПО. Також ми шукаємо благодійні фонди, які могли б допомогти з будівництвом соціального житла", - розповіла Єлизавета Голуб.
Рада з питань ВПО сподівається, що на найближчій сесії депутати підтримають доповнення до програми інтеграції, що зробить життя нових мешканців міста більш комфортним.
- Актуальне
- Важливе