Тренд на унікальність: мисткиня з Білої Церкви популяризує кастомізацію одягу
Художниця Олена вже понад рік професійно займається винятковим розписом одягу. За її словами, в Україні ця течія почала набирати обертів зовсім нещодавно
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Свій творчий шлях дівчина розпочала ще 10 років тому. Вона довгий час малювала картини масляними фарбами, згодом навіть спробувала себе в ролі цифрового художника, проте розкрила свій талант на повну Олена лише в кастомізації.
Художниця розповідає, що на початку їй було складно, адже вона не розуміла, яку фарбу використовувати та як наносити її на матеріал.
"Якщо у вас є улюблена джинсова куртка, якій вже 10 років, і на ній є плями або забруднення, які не виводяться, ви можете на цьому місці намалювати малюнок. Таким чином ваш одяг отримає нове життя", - пояснює Олена.
Жителька Білої Церкви розповідає, що складність кастомізації полягає у відсутності права на помилку, адже фарбу вже нічим не зітреш. Важливо наносити її в кілька шарів, правильно поєднувати кольори та підбирати пензлики.
Фото: Еспресо: Біла Церква
"Фарби потрібно загладжувати праскою, щоб вони вбиралися в тканину. Тоді річ можна прати, і вона буде служити довго, як будь-який принт", - розповідає кастомізаторка.
На створення одного виробу в дівчини може йти від декількох годин до тижня. Це залежить від розмірів полотна та складності малюнка. Олена запевняє, що цей процес приносить їй неймовірне задоволення, адже він дозволяє відволіктись від буденних справ.
Свої роботи художниця оцінює недешево. Наприклад, вона продала майже повністю розмальовану джинсову куртку за 7 000 грн.
Фото: Еспресо: Біла Церква
Окрім цього, роботи дівчини носять зірки, блогери та поціновувачі моди з Києва, Херсона, Харкова, Запоріжжя та Білої Церкви. Одна річ навіть попрямувала до Америки. Олена не збирається зупинятися на досягнутому і вже зареєструвалася на міжнародній платформі, де продаватиме дизайнерський одяг іноземцям.
"У нас в Україні кастомізація тільки набирає обертів, і люди не завжди розуміють цінність такої роботи. Людина, яка носить кастомізований одяг, притягує увагу. Коли це просто надрукований принт, то це зовсім інше. А розпис одягу дозволяє створювати унікальні речі, що розповідають історію про свого власника", - додає Олена.
- Актуальне
- Важливе