Колесо огляду восени та кафе посеред пам’ятки архітектури: директор парку Шевченка розповів, як планує його змінити
Директор парку ім. Шевченка Андрій Доміловський відповів на питання, якими найчастіше задаються білоцерківці в соціальних мережах
Телеканалу Еспресо: Біла Церква директор парку ім. Шевченка Андрій Доміловський розповів про те, коли запрацює Колесо огляду, де брати кошти на облаштування нових кабінок та як впливає будівництво нових елітніх будинків на благоустрій парку.
- На офіційній сторінці парку імені Тараса Шевченка нещодавно з’явилась інформація про вашу зустріч із начальницею благоустрою та екології ДЖКГ БМР, міським архітектором та місцевими підприємцями, пріоритетними питаннями якої були благоустрій, озеленення та доступність. Тож що плануєте змінювати та звідки брати фінансування?
Ми постійно намагаємось змінювати парк. Частково із бюджету міста виділяють кошти на благоустрій, адже центральний парк - це загальноміська територія.Тож не лише комунальні підприємства зобов’язані проводити реконструкцію та утримання даної території. На саме утримання парку кошти із бюджету не виділяються. Відповідно до статуту КП БМР "Білоцерківський міський парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка" комунальне підприємство комерційне, тож маємо право отримувати прибуток від комерційної діяльності. Від отриманих коштів покращуємо загальний стан території парку.
- Із чим пов’язане зменшення кількості зелених зон, проте збільшення - магазинів та атракціонів?
Частково - із реконструкцією парку. Ми не додаємо нових магазинів чи атракціонів, а переміщуємо вже існуючі. У планах - виокремити місце у парку виключно для торгівлі. Інша територія парку - під зелені зони та атракціони.
- Щодо Колеса огляду: яка вартість облаштованих кабінок та куди поділись старі?
Ті кабінки не відповідали первинному стану атракціону: вони були замінені 20 років тому, реставрувати їх уже неможливо, тож наразі виготовляються нові та сучасні кабінки. Після заміни, атракціон можна експлуатувати навіть взимку. Вартість однієї кабінки - близько 100 000 грн. У загальному, таких буде понад 20 штук. З бюджету міста на це не було витрачено жодної копійки.
- Коли почне працювати атракціон та яка вартість квитка?
Плануємо запуститись в осінній період. Попередньо, за квиток потрібно буде сплатити 100 грн.
- Про вбиральню: коли запрацює, яка вартість відвідування та хто буде стежити за чистотою громадського міського туалету?
Громадська вбиральня повністю автоматизована, маломобільні групи населення та матері із дітьми зможуть безперешкодно скористатись нею. Вартість відвідування - 10 грн. Розрахунок здійснюватиметься банківською карткою через валідатор.
"Даний туалет - перший пілотний проєкт у місті. Маю надію, що по території інших парків, пляжів міста встановлюватимуться аналогічні види громадського міського туалету".
- Яка подальша доля павільйону "Оранжерея" та чи є план її реконструкції?
Даний понад 100-річний павільйон є пам’яткою архітектури місцевого значення. Сподіваємось його реставрувати та на базі павільйону створити сімейне кафе із інформаційно-туристичним центром.
- Як впливає на благоустрій парку будівництво нових елітних будинків поруч?
Будівництво не заважає діяльності парку. Парк розвивається, мешканці відпочивають, а бізнес формується навколо місць, де люди полюбляють відпочивати. Якщо це не перешкоджає мешканцям, ніякого негативу не вбачаю у цьому.
"На жаль машин по вулиці Леся Курбаса останнім часом стає дедалі більше, тож територія перетворюється на суцільні паркомісця. Хотілося б використовувати досвід інших міст Європи, де у центрах обмежується доступ для автівок. Тоді стає більше простору для пішоходів, які бажають безпечно прогулятись центром міста".
- Актуальне
- Важливе