
95-й день народження Ліни Костенко: у краєзнавчому музеї відбувся літературно-мистецький арсенал (+ФОТО)
19 березня українська поетеса-шістдесятниця та дисидентка Ліна Костенко святкує 95-річний ювілей
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
З нагоди цієї події в краєзнавчому музеї відбувся літературно-мистецький арсенал "Слова, як сонце, сходили в мені". Захід ініціювали працівники навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти Київської області. Він об'єднав представників 25 закладів, а в його межах лунали вірші, промови та пісні на слова письменниці.
Крім того, у музеї відкрилася виставка "Поезія Ліни Костенко в ароматах та смаках", під час якої збирали кошти на потреби ЗСУ. Експозиція складалася з шести локацій, названих за відомими творами письменниці: "Маруся Чурай", "Осінній сад", "Поезія – це завжди неповторність" та іншими.
"Аура сьогодні була дивовижною. Попри велику площу, ми відчували, що простору замало, адже нам є що показати, є чим поділитися й надихнути тих, хто завітав на захід. Сподіваємося, що наступний ювілей – столітній – ми відзначатимемо у значно ширшому колі й головне – у мирній Україні. Взагалі, небагато митців за життя отримують належне визнання, адже їхнє світовідчуття дуже тонке, і часто минає ціле життя, перш ніж їх почують і зрозуміють. З Ліною Василівною у нас особливий зв’язок. Тому важливо говорити про митців, поки вони з нами, адже після їхнього відходу залишається лише пам’ять", – зазначила директорка навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти Київської області Марина Стасєєва.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церква
Ліна Костенко: коротка біографія видатної української письменниці
Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року в Ржищеві, згодом її родина переїхала до Києва. Навчалася в школі на Трухановому острові, яку в 1943 році разом із селищем спалили. Цій події присвятила вірш "Я виросла у Київській Венеції".
Згодом вона здобувала освіту на Куренівці. У 1945 році подарувала рукописну збірку Павлу Тичині, а вже наступного року її перший вірш опублікувала газета "Зірка". Так розпочався її творчий шлях.
Поетеса, шістдесятниця, письменниця, дисидентка – ці ролі вона гідно несе протягом усього життя. Ліна Костенко є лауреаткою Шевченківської премії (1987), премії Антоновичів (1989) та ордена Почесного легіону. Водночас від звання Героя України вона відмовилася.
Фото: Ліна Костенко/Facebook
Серед її найвідоміших поетичних збірок – "Проміння землі" (1957), "Вітрила" (1958), "Мандрівки серця" (1961), "Над берегами вічної ріки" (1977), "Неповторність" (1980), "Сад нетанучих скульптур" (1987).
У 2010 році Ліна Костенко опублікувала перший прозовий роман "Записки українського самашедшого", який став одним із лідерів продажу серед українських книг у 2011 році.
Однак її найвідомішими творами залишаються "Берестечко" і "Маруся Чурай".
Нагадаємо, що в Україні пропонують встановити нове свято – День Української жінки. Його хочуть відзначати 25 лютого, у день народження Лесі Українки, щоб вшанувати внесок жінок у розвиток культури, науки, суспільства та боротьбу за незалежність.
- Актуальне
- Важливе