
Понад 12 млн грн педагогам та розвиток української мови у громаді: рішення міської ради
Під час сесії депутати затвердили щомісячні доплати педагогам, які працюють у несприятливих умовах, а також програму розвитку української мови в усіх сферах суспільного життя
Про це повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Як зазначено у рішенні, щомісяця педагогічні працівники закладів освіти, культури та соціального захисту, які працюють у несприятливих умовах отримуватимуть виплати у розмірі 1300 грн. Загальна сума фінансування на п’ять місяців становитиме 12 млн 261 тис. 983 грн.
Фото: скриншот із проєкту рішення
Депутатка Ольга Нагорна наголосила на необхідності звернути увагу на працівників бібліотек. За її словами, вони отримують наразі зарплату, яка становить менше за мінімальну. Окрім того, що вони виконують беспосередньо свої обв'язки, але й кожного дня проводять або майстер-класи, або тренінги, або навчальні семінари.
"Вони й танцюють, і співають, і проводять гуртки, і авторські вечори, й донатять ... Це така кропітка праця. Прошу їх теж простимулювати, знайти механізм та здійснити доплати. Їх не так й багато у нашій Білоцерківській громаді", - доповнила народна обраниця.
Фото: скриншот із відео Еспресо: Біла Церка
Крім того, депутати на сесії затвердили Програму розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя громади на 2025–2027 роки.
Основні завдання програми:
- забезпечення дотримання посадовими особами органів місцевого самоврядування вимог Закону щодо обов’язкового використання державної мови в службовій діяльності та недопущення її дискримінації;
- стимулювання жителів громади до вивчення та використання української мови, реалізація відповідних освітніх і культурних проєктів;
- організація безкоштовних курсів та інших ініціатив для різних категорій населення з метою вивчення української мови;
- підтримка книговидання в громаді, зокрема випуск творів місцевих авторів українською мовою.
"Мова - це не лише засіб комунікації, а й фундамент нашої ідентичності, складова національної безпеки та запорука майбутнього України. Впровадження цієї Програми в громаді є стратегічним кроком для зміцнення суспільної згуртованості та протидії інформаційній агресії. Українська мова є щитом від ворожих наративів, чинником розвитку свідомої та сильної громади. Там, де звучить українська мова, формується громадянська відповідальність, патріотизм і відчуття єдності", - наголосила заступниця міського голови Катерина Возненко.
- Освітяни із Білоцерківщини беруть участь у конкурсі "Учитель року-2025": хто саме.
- Актуальне
- Важливе

